SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Duże problemy PBG. TFI KBC i TFI PKO zażądały wykupu obligacji

Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych KBC i PKO Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych zażądały, w imieniu zarządzanych przez siebie funduszy, natychmiastowego wykupu przez PBG obligacji wraz z odsetkami, poinformowała spółka w raporcie bieżącym. Nominalna wartość bez odsetek to 72 mln zł.

„(…) żądania natychmiastowego wykupu obligacji zostały złożone w związku złożeniem przez PBG wniosku o upadłość układową" - czytamy w komunikacie.

Z komunikatu wynika, że TFI KBC żąda wykupu 320 sztuk obligacji wartych nominalnie 32 mln zł, a PKO TFI 400 obligacji wartych nominalnie 40 mln zł.

W ubiegłym tygodniu wykupu obligacji wartych 305 mln zł zażądał Union Investment Towarzystwo Funduszy Inwestycyjny.

Wcześniej główne spółki grupy budowlanej PBG  - PBG, Hydrobudowa i Aprivia - złożyły wnioski o upadłość układową w celu ochrony pracowników, wierzycieli i akcjonariuszy. Przewidziana jest redukcja zadłużenia nawet o 31% w przypadku PBG i nawet o 56% w przypadku Hydrobudowy, wynika z przekazanych przez grupę informacji. Możliwa jest konwersja części długu na akcje po cenie 40 zł w przypadku PBG i 1 zł w przypadku Hydrobudowy.

W poniedziałek sąd przychylił się do wniosku o upadłość układowa złożoną przez Hydrobudowę. Wniosek PBG ma być rozpatrzony w ciagu najbliższych dni.

PBG miało 60,50 mln zł skonsolidowanej straty netto przypisanej akcjonariuszom jednostki dominującej w I kw. 2012 roku wobec 24,08 mln zł zysku rok wcześniej. Strata operacyjna na poziomie grupy wyniosła 41,50 mln zł wobec 45,71 mln zł zysku rok wcześniej. Skonsolidowane przychody wyniosły 715,84 mln zł wobec 477,63 mln zł rok wcześniej.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Duże problemy PBG. TFI KBC i TFI PKO zażądały wykupu obligacji

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl