SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Duże problemy z internetem odchodzących z TP SA

Do 15 marca mają zniknąć problemy klientów zmieniających dostawcę Internetu z TP na Netię czy GTS.

Abonenci TP SA, którzy do 14. lutego zdecydowali się zmienić operatora internetowego, mają spore problemy. Zrezygnowali już z Neostrady, a nowi operatorzy nie są w stanie ich podłączyć. - To wina TP SA - mówią dla Gazety Wyborczej konkurenci giganta.

- Najpóźniej do 15 marca zostaną rozwiązane problemy wszystkich klientów, którzy nie mogą korzystać z dostępu do Internetu w trakcie zmiany dostawcy z TP na Netię. Obaj operatorzy podpisali 28 lutego porozumienie w tej sprawie - podała TP w komunikacie.

Od dwóch tygodni pracuje wspólny zespół TP i Netii zajmujący się rozwiązywaniem problemów, które pojawiły się w trakcie realizacji umowy o bitstream access (BSA) podpisanej przez Netię i TP. Na bieżąco analizowane są wnioski sukcesywnie przesyłane do TP przez Netię.

Problemy z płynną zmianą dostawcy Internetu wynikają m.in. ze spiętrzenia w krótkim czasie dużej liczby zamówień po zmianie regulaminu neostrady tp, a także z konieczności stworzenia dodatkowych szczegółowych procedur współpracy między operatorami, co usprawni proces przełączania klientów - powiedział Jacek Kalinowski, Rzecznik Grupy TP.

Wg "GW" blisko 50 tys. użytkowników Neostrady skorzystało z ofert Netii i GTS Energis. Firmy te zaoferowały abonentom TP SA tańszy internet. I to po łączach giganta. Umożliwiły to zmiany prawne przeforsowane w ubiegłym roku przez Urząd Komunikacji Elektronicznej kierowany przez Annę Streżyńską.

Jak poinformowała GW rzecznik Netii Jolanta Ciesielska, z 46 tys. abonentów TP SA, którzy zgłosili się do Netii, na razie tylko 3 tys. ma internet. Reszta czeka na podłączenie.

Podobnie jest w przypadku GTS Energis. Na 3 tys. zgłoszeń i 1,5 tys. podpisanych umów przypada tylko 66 podłączonych.

Wczoraj UKE wydał komunikat w którym domaga się "wyeliminowania w terminie do 7 marca 2007 r. powstałych trudności".

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Duże problemy z internetem odchodzących z TP SA

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl