SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

„Dwie do setki” w radiowej Dwójce. Prowadzącymi Paweł Siwek i Jakub Kukla

W sobotę, 19 września, na antenie radiowej Dwójki wystartuje nowa audycja publicystyczna: „Dwie do setki”. Gospodarzami pierwszego odcinka będą Paweł Siwek i Jakub Kukla, a tematem, jakim zajmą się tym razem będzie Grzegorz Fitelberg twórca muzycznej potęgi radiowej orkiestry symfonicznej w Katowicach.

Article

Tematyką cyklicznej audycji będą wybitni twórcy i artyści oraz ich dzieła, a także mało znane lub zapomniane historie ludzi Polskiego Radia. -  Będzie to wieloelementowa słowno-muzyczna opowieść o ludziach, wydarzeniach, tematach i zjawiskach kulturalno-społecznych minionego 95-lecia. Będziemy zapraszać gości, z którymi wspominamy minione wydarzenia, czasem konfrontujemy ich pamięć z tym, co utrwalone na taśmie. Postaramy się przedstawić słuchaczom Dwójki wielobarwny pejzaż 95 lat historii Polski i świata - mówią gospodarze pierwszego odcinka audycji.

 „Dwie do setki” w jesiennej ramówce zajmie miejsce plenerowego, wakacyjnego cyklu „Dwójka na miejscu”. Pierwsze spotkanie będzie poświęcone postaci kapelmistrza, twórcy muzycznej potęgi radiowej orkiestry symfonicznej w Katowicach (dziś NOSPR, kiedyś WOSPR), Grzegorza Fitelberga.

-To jeden z gigantów życia muzycznego w Polsce XX wieku, postać bardzo zasłużona dla historii Polskiego Radia – mówi Paweł Siwek. - Opowiemy o wyjątkowej sukcesji, przywołamy nagrania archiwalne, opowiemy o sile radiowych zespołów muzycznych i wielkiej przemianie muzycznych instytucji na przestrzeni ostatnich lat, czego najlepszym przykładem jest NOSPR. Nowa audycja jest elementem jesiennej ramówki, zaprezentowanej na początku września.

Udział Dwójki pod względem słuchania w okresie od maja do lipca 2020 roku w grupie wiekowej 15-75 lat wyniósł 0,5 proc. - wynika z najnowszej fali badania Radio Track Kantar Polska, opracowanej przez portal Wirtualnemedia.pl.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: „Dwie do setki” w radiowej Dwójce. Prowadzącymi Paweł Siwek i Jakub Kukla

5 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Gość X
Kukla przecież czytał po niemiecku wiadomości w "Lecie z Radiem".
odpowiedź
User
Jacek
Info chodzi z tym tytulem?
odpowiedź
User
zorientowany
Info chodzi z tym tytulem?


Info chodzi z tytułem: "Dwie do setki" - nowa audycja Dwójki z okazji 95-lecia Polskiego Radia
odpowiedź