SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Dwie nowe częstotliwości dla Katolickiego Radia Diecezji Płockiej

Podczas ostatniego posiedzenia Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji jej członkowie zdecydowali, że Katolickie Radio Diecezji Płockiej otrzyma dwie nowe częstotliwości - w Pułtusku na 99,3 MHz oraz w Rypinie – na 91,6  MHz.

fot. Shutterstock.com Article

Pod koniec maja br. Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji ogłosiła konkursy na trzy wolne częstotliwości o charakterze społeczno-religijnym: w Rypinie (kujawsko-pomorskie) na 91,6 MHz; w Kamiennej Górze (dolnośląskie; konkurs rozstrzygnięto uchwałą już wcześniej, koncesję otrzymała Diecezja Legnicka na Radio Plus Legnica) na 103,4 MHz; oraz w Pułtusku (mazowieckie) na 99,3 MHz. Wszystkie konkursy dotyczyły rozszerzenia koncesji.

Teraz rozstrzygnęła konkursy w Rypinie oraz w Pułtusku. Wniosek jako jedyna złożyła tam Diecezja Płocka z siedzibą w Płocku. Taka sama sytuacja dotyczyła Pułtuska.  

W związku z tym, koncesja na rozpowszechnianie programu radiowego o charakterze społeczno-religijnym - na rozszerzeniu koncesji o kolejną stację nadawczą (do wygaśnięcia zmienianej koncesji) przypadła w Pułtusku Diecezji Płockiej na nadawanie Katolickiego Radia Diecezji Płockiej.

Ten sam podmiot otrzymał zgodę na rozszerzenie koncesji o kolejną stację nadawczą - na okres do wygaśnięcia zmienianej koncesji - na rozpowszechnianie programu radiowego o charakterze społeczno-religijnym w Rypinie na 91,6  MHz.

Radio Puławy 24 zmienia nazwę na Radio Impuls

Podczas posiedzenia podjęto także decyzję w sprawie zmiany koncesji udzielonej Przedsiębiorstwu Usług Specjalistycznych "Kablomedia" (z siedzibą w Puławach) na zmianę nazwy programu z Radio Puławy 24 na Radio Impuls.

Rozgłośnia nadaje od sierpnia 2009 roku, najpierw działała tylko w internecie, a od 2014 roku jest dostępna także w eterze na 97,2 MHz oraz w ramach dwóch programów Puławskiej Telewizji Kablowej. Jej zasięg obejmuje Puławy, Kazimierz Dolny, Dęblin i okoliczne gminy.

Hasłem radia jest "Dźwięk Twojego miasta". W ramówce ma takie programy jak "Muzyczna Huśtawka", "Dzień dobry Puławy", "Radiowa Giełda Pracy" czy audycję dla dzieci "Dziecięce bajkowanie". Zmiana nazwy ma być związana z profilem stacji, który z regionalnego i skupiającego się głównie na Puławach, ma zmienić się na bardziej uniwersalny.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Dwie nowe częstotliwości dla Katolickiego Radia Diecezji Płockiej

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Gość 5
W Kamiennej Górze(dolnośląskie) na 103.4 FM koncesję dostało Radio Plus Legnica.
6 0
odpowiedź