SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Dwie trzecie kibiców zagłosuje w wyborach parlamentarnych, najwięcej na PO

Najpopularniejszą partią polityczną wśród kibiców sportowych jest Platforma Obywatelska, która wyprzedza Sojusz Lewicy Demokratycznej i Prawo i Sprawiedliwość - wynika z badania Pentagon Research.

fot. Shutterstock.comArticle

PO uzyskała 21,6 proc. wskazań respondentów, którzy zadeklarowali się jako kibice sportowi. Drugie miejsce w sondażu zajął SLD, który uzyskał 13,6 proc. odpowiedzi badanych, a trzecie PiS z 13,1 proc. głosów kibiców sportowych. Co dziesiąty kibic, który zamierza głosować w wyborach, wskazał na Kongres Nowej Prawicy.

Respondenci, którzy zadeklarowali chęć udziału w wyborach, ale jeszcze nie są zdecydowani na kogo zagłosują, stanowią jedną czwartą osób udzielających odpowiedzi.

Zamiar udziału w wyborach do Sejmu RP deklaruje dwie trzecie kibiców sportowych. Odsetek wskazań "na pewno tak" wyniósł 40,6 proc. Odpowiedzi negatywnych - "raczej nie wezmę udziału" oraz "na pewno nie wezmę udziału" - udzieliło odpowiednio 10,8 proc. i 12,7 proc. ankietowanych. Niezdecydowanych było 9,4 proc. respondentów.

Badanie zostało zrealizowane przez Pentagon Research w lipcu 2014 r. na próbie 968 respondentów należących do internetowego panelu badawczego Pentagon Online (w próbie znalazło się 695 respondentów deklarujących zainteresowanie sportem). Jako technikę badawczą wykorzystano ankietę internetową (CAWI). Próba dobierana była kwotowo i jest reprezentatywna pod względem wieku oraz płci dla mieszkańców Polski w wieku 18-49 lat.

Dołącz do dyskusji: Dwie trzecie kibiców zagłosuje w wyborach parlamentarnych, najwięcej na PO

5 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Pikowy
Kibice zagłosują na Korwina
odpowiedź
User
gm
Kibice telewizyjni to nie kibice a konsumenci, kibice świadomi nigdy nie zagłosują na PO patrz akcja ze Staruchawiczem, ten sądaż to jakiś kuriozum.
odpowiedź
User
Space
@gm

Staruch to opryszek a kto wie może i bandyta. Staruch nie ma nic wspólnego że sportem, popatrz na siatkówkę, lekkoatletykę, a nie śmieszną grupkę która potrafi czasami obrażać, siać nienawiść, tłuc się jak bydło, a nawet mieć wyroki za ciężkie pobicia osób spoza środowiska "kiboli" czy kradzieże, handel narkotykami.
Fan sportu, myślący człowiek nie zagłosuje na kogoś kto mówi w co masz wierzyć, z kim i kiedy spać, jak żyć. Ale także na kogoś kto w imię interesu politycznego zmusza innych do utrzymywania uprzywilejowanych grup, kto obsadza stanowiska i nic więcej nie. robi Nikt z obecnego sejmu nie zasługuje na głos, a na pewno PiS, PO, SLD i PSL. Trzeba szukać dalej ale nie wśród populistów.
odpowiedź