SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Dwójka zaczyna cykl „Dźwięki na 95 obrotów” przypominający najlepsze nagrania Polskiego Radia

W piątek 10 stycznia w radiowej Dwójce rusza nowa cykliczna audycja „Dźwięki na 95 obrotów”. Prowadzący Róża Światczyńska i Andrzej Sułek będą w niej prezentować najcenniejsze nagrania z archiwum Polskiego Radia. Tytuł programu nawiązuje do jubileuszu 95-lecia Polskiego Radia.

Article

Audycje rozpoczynać się będą o godz. 13.00 i trwać dwie godziny. Dwójka przedstawi w nich dorobek radiowych zespołów: począwszy od Wielkiej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia utworzonej w 1935 roku. Pojawią się również nagrania Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia, znanej jako Polska Orkiestra Radiowa, a obecnie Orkiestry Polskiego Radia w Warszawie. Posłuchać będzie można również Orkiestry Polskiego Radia „Amadeus" i Chóru Polskiego Radia.

- W audycji „Dźwięki na 95 obrotów" postaramy się zaprezentować ogromne bogactwo naszych muzycznych zbiorów - dorobek gromadzony przez dekady i całe pokolenia utalentowanych muzyków i radiowców. Będziemy przypominać historię dźwięku zatrzymanego w czasie - mówią prowadzący. Słuchacze zapoznają się z twórczością najwybitniejszych artystów i najciekawszych osobowości Polskiego Radia, solistów, kompozytorów i dyrygentów.

W audycji znajdzie się również miejsce na nagrania orkiestr tanecznych, zespołów jazzowych i folkowych, w tym m.in. Kwartetu Śląskiego i Kwintetu Warszawskiego z Władysławem Szpilmanem oraz słynnych wykonań solistów: Teresy Żylis-Gary, Olgi Pasiecznik, Andrzeja Hiolskiego, Janusza Olejniczaka, Krystiana Zimermana, Rafała Blechacza.

To kolejna już inicjatywa Polskiego Radia z okazji jubileuszu. 2 stycznia wystartował plebiscyt „Piosenki 95-lecia Polskiego Radia”. Słuchacze wybierają w nim swoje ulubione przeboje, które Krzysztof Herdzin i Adam Sztaba zaaranżują je na nowo.

Udział radiowej Dwójki pod względem słuchania w okresie od września do listopada 2019 roku w grupie wiekowej 15-75 lat wyniósł 0,5 proc. - wynika z fali badania Radio Track Kantar Polska, opracowanej przez portal Wirtualnemedia.pl.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Dwójka zaczyna cykl „Dźwięki na 95 obrotów” przypominający najlepsze nagrania Polskiego Radia

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
K2101
Dwójka ppwinna zwiększyć zasięg FM
9 0
odpowiedź
User
Słuchacz Programu 2
Czy i kiedy do Programu 2 powrócą serwisy informacyjne tak jak było przed ich likwidacją z nieznanego powodu /kilka wydań wiadomości przez dzień i podsumowanie wieczorem/? Europejskie publicznie radiofonie o podobnym profilu kilka razy dziennie jednak informują co się dzieje na świecie, nawet BBC Radio 3 lub France Musique. Szczególnie odczuwalne jest to rano, kiedy człowiek musi o pełnej godzinie zmienić stację aby wiedzieć co się dzieje.
6 1
odpowiedź