SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Dyrektor TVP2 o kabaretach: stawiamy na śmiech, nie na rechot. „Scena Komediowa Dwójki” piątkową nowością

Od marca w piątkowe wieczory widzowie TVP2 obejrzą nowy cykl kabaretowy - „Scena Komediowa Dwójki”, w którym stacja przywróci ideę kabaretu literackiego. - Stawiamy na śmiech, nie na rechot. Tę zasadę wykorzystamy w nowej formule kabaretowej - mówi portalowi Wirtualnemedia.pl Maciej Chmiel.

Maciej Chmiel, fot. akpaArticle

- Humor ma wielką siłę oczyszczającą i katarktyczną. Nie chcę tego zmieniać. Chcę pokazać, że można o rzeczywistości mówić w sposób zabawny, ale niekoniecznie prostacki - tłumaczy portalowi Wirtualnemedia.pl Maciej Chmiel, dyrektor TVP2, pytany o obecność kabaretów kierowanej przez niego stacji.

W styczniu informowaliśmy, że w wiosennej ramówce zabraknie kolejnej serii nadawanego w niedziele cyklu „Paranienormalni Tonight” . - Sądzę, że nastąpiła pewna nadreprezentacja kabaretów w Dwójce i ma to pewne uzasadnienie historyczne. Poprzez zdjęcie „Paranienormalnych Tonight” chciałem pokazać, że stawiamy na śmiech, nie na rechot. Tę zasadę wykorzystamy w nowej formule kabaretowej, nad którą pracujemy - wyjaśnia Maciej Chmiel.

Jak dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl, wiosenną nowością skierowaną do fanów dobrego humoru będzie „Scena Komediowa Dwójki” - program trafi do wieczornego pasma kabaretowego w piątki o godz. 23.25. W nowym cyklu prezentowane mają być spektakle z gatunku kabaretu literackiego oraz skecze z elementami stand-upu. Stacja nawiązała bliską współpracę z działającym na warszawskim Placu Zbawiciela Klubem Komediowym.

- Wiele wieczorów spędziłem w tym Klubie, oglądając jego bardzo zróżnicowaną ofertę programową. Spektakle są tam na wysokim poziomie, są kabaretem literackim, które są osobnym nurtem i zawierają fabularyzowane opowieści, przedstawiające widzowi współczesność w komiczny sposób - mówi Maciej Chmiel. - Jest to archipelag grup kabaretowych, które grają nieraz po dwa spektakle dziennie, co pokazuje potencjał tego środowiska. Ja chcę z tego potencjału skorzystać - zapowiada w rozmowie z portalem Wirtualnemedia.pl szef TVP2.

Jednocześnie Chmiel chce utrzymać tradycję transmisji przez TVP2 letnich i jesiennych festiwali kabaretowych, np. w Mrągowie, Płocku czy Koszalinie. Dwójka od wielu lat także współorganizuje te imprezy. Dyrektor chce jednak, aby na scenie amfiteatralnej znalazły się również skecze z gatunku kabaretu literackiego. - Chciałbym pozyskać nowych reżyserów, którzy pokazaliby inną formułę realizacyjną tych wydarzeń. Nad tym jeszcze pracujemy - zapowiada.

Z danych Nielsen Audience Measurement wynika, że w styczniu br. średni udział TVP2 wyniósł 8,5 proc

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Dyrektor TVP2 o kabaretach: stawiamy na śmiech, nie na rechot. „Scena Komediowa Dwójki” piątkową nowością

65 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
NiePatriota
Coś mi się wydaje, że Pan Chmiel nie będzie mógł wypośrodkować i z żałosnego humoru przestrzeli całkiem w drugą stronę i zrobi kompletnie hermetyczny, niezrozumiały dla zwykłego widza kabaret.
odpowiedź
User
Arturo
zobaczymy, ile na jesieni zostanie tego inteligenckiego klimatu w Dwójce, kiedy Pan Chmiel zobaczy, że nie da się pięknymi frazesami i wielkimi słowami zapewnić dobrej oglądalności i wtedy zluzuje swoje "inteligenckie" zapędy
odpowiedź
User
Marek
Jak nie zobaczę kabaretu Pietrzaka to znaczy że nic się nie zmieniło!
odpowiedź