SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Dyrektorzy TVP1, TVP2, TAI, TVP Kultura i kadr podali się do dymisji

W czwartek swoje dymisje prezesowi Telewizji Polskiej złożyli Piotr Radziszewski (dyrektor TVP1), Jerzy Kapuściński (dyrektor TVP2), Katarzyna Janowska (dyrektor TVP Kultura), Tomasz Sygut (dyrektor Telewizyjnej Agencji Informacyjnej) i Ewa Ger (dyrektor kadrowa TVP). Prezes TVP przyjął wszystkie rezygnacje.

Siedziba Telewizji Polskiej, fot. PAP / Paweł KulaArticle

Złożenie dymisji potwierdzili portalowi Wirtualnemedia.pl Piotr Radziszewski i Tomasz Sygut. Wcześniej wiadomość o tym podali Cezary Gmyz z „Do Rzeczy” i TV Republiki oraz Agnieszka Kublik w serwisie „Gazety Wyborczej”. Oficjalnie informacja została przekazana w piątek na końcu „Wiadomości” TVP1.

Wszystkie rezygnacje mają związek z nowelizacją ustawy o radiofonii i telewizji, przyjętą w czwartek przez Senat. W myśl nowych zapisów zarządy i rady nadzorcze państwowych spółek medialnych (Telewizji Polskiej, Polskiego Radia i regionalnych rozgłośni radiowych) będą wybierane przez ministra skarbu państwa na bezterminowe kadencje, a mandat poprzednich kierownictw wygaśnie z dniem wejścia w życie noweli (czyli zaraz po podpisaniu przez prezydenta i publikacji w Dzienniku Ustaw).

O nieprzyjęcie nowelizacji we wtorek do marszałka Sejmu zaapelował prezes TVP, a w środę podobny list do prezydenta skierował prezes Polskiego Radia. Wprowadzaną nowelizację ustawy medialnej skrytykowali też m.in. członkowie Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, Stowarzyszenie Dziennikarzy Europejskich i Europejska Unia Nadawców.

Piotr Radziszewski został dyrektorem TVP1 w grudniu 2011 roku, a Jerzy Kapuściński kierował TVP2 od lipca 2011 roku. Obaj wcześniej pracowali w TVP: Radziszewski był m.in. dyrektorem biura programowego, szefem „Teleexpresu” i WOT-u oraz wicedyrektorem TVP1, a Kapuściński - kierownikiem działu programów artystycznych w TVP2 i zastępcą dyrektora ds. programowych TVP Kultura.

Katarzyna Janowska kierowała TVP Kultura od lipca 2011 roku, wcześniej współpracowała z tym kanałem, a także innymi stacjami TVP, jako dziennikarka. Ewa Ger funkcję dyrektora biura zarządzania zasobami ludzkimi w Telewizji Polskiej objęła w styczniu 2013 roku.

Tomasz Sygut szefem Telewizyjnej Agencji Informacyjnej został w sierpniu 2014 roku, wcześniej był zastępcą dyrektora TAI ds. TVP Info.

Dołącz do dyskusji: Dyrektorzy TVP1, TVP2, TAI, TVP Kultura i kadr podali się do dymisji

51 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Piotr
Biedny Sygucik. Długo się nie nacieszył posadką dyrektora TAI. Pytanie czy wróci do Super Ekspressu gdzie jego miejsce?
odpowiedź
User
Ja_2016
Trafi do PiSu.
odpowiedź
User
gość
Szczury zawsze uciekają pierwsze...
odpowiedź