SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Dyrektorzy TVP1, TVP2, TAI, TVP Kultura i kadr podali się do dymisji

W czwartek swoje dymisje prezesowi Telewizji Polskiej złożyli Piotr Radziszewski (dyrektor TVP1), Jerzy Kapuściński (dyrektor TVP2), Katarzyna Janowska (dyrektor TVP Kultura), Tomasz Sygut (dyrektor Telewizyjnej Agencji Informacyjnej) i Ewa Ger (dyrektor kadrowa TVP). Prezes TVP przyjął wszystkie rezygnacje.

Siedziba Telewizji Polskiej, fot. PAP / Paweł Kula Article

Złożenie dymisji potwierdzili portalowi Wirtualnemedia.pl Piotr Radziszewski i Tomasz Sygut. Wcześniej wiadomość o tym podali Cezary Gmyz z „Do Rzeczy” i TV Republiki oraz Agnieszka Kublik w serwisie „Gazety Wyborczej”. Oficjalnie informacja została przekazana w piątek na końcu „Wiadomości” TVP1.

Wszystkie rezygnacje mają związek z nowelizacją ustawy o radiofonii i telewizji, przyjętą w czwartek przez Senat. W myśl nowych zapisów zarządy i rady nadzorcze państwowych spółek medialnych (Telewizji Polskiej, Polskiego Radia i regionalnych rozgłośni radiowych) będą wybierane przez ministra skarbu państwa na bezterminowe kadencje, a mandat poprzednich kierownictw wygaśnie z dniem wejścia w życie noweli (czyli zaraz po podpisaniu przez prezydenta i publikacji w Dzienniku Ustaw).

O nieprzyjęcie nowelizacji we wtorek do marszałka Sejmu zaapelował prezes TVP, a w środę podobny list do prezydenta skierował prezes Polskiego Radia. Wprowadzaną nowelizację ustawy medialnej skrytykowali też m.in. członkowie Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, Stowarzyszenie Dziennikarzy Europejskich i Europejska Unia Nadawców.

Piotr Radziszewski został dyrektorem TVP1 w grudniu 2011 roku, a Jerzy Kapuściński kierował TVP2 od lipca 2011 roku. Obaj wcześniej pracowali w TVP: Radziszewski był m.in. dyrektorem biura programowego, szefem „Teleexpresu” i WOT-u oraz wicedyrektorem TVP1, a Kapuściński - kierownikiem działu programów artystycznych w TVP2 i zastępcą dyrektora ds. programowych TVP Kultura.

Katarzyna Janowska kierowała TVP Kultura od lipca 2011 roku, wcześniej współpracowała z tym kanałem, a także innymi stacjami TVP, jako dziennikarka. Ewa Ger funkcję dyrektora biura zarządzania zasobami ludzkimi w Telewizji Polskiej objęła w styczniu 2013 roku.

Tomasz Sygut szefem Telewizyjnej Agencji Informacyjnej został w sierpniu 2014 roku, wcześniej był zastępcą dyrektora TAI ds. TVP Info.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Dyrektorzy TVP1, TVP2, TAI, TVP Kultura i kadr podali się do dymisji

51 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Piotr
Biedny Sygucik. Długo się nie nacieszył posadką dyrektora TAI. Pytanie czy wróci do Super Ekspressu gdzie jego miejsce?
63 49
odpowiedź
User
Ja_2016
Trafi do PiSu.
18 46
odpowiedź
User
gość
Szczury zawsze uciekają pierwsze...
80 67
odpowiedź