SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Dyskryminacja w „Tylko muzyka”? Widzowie Polsatu protestują (wideo)

Polsat otrzymał protest przeciwko wypowiedziom jury programu „Tylko muzyka. Must be the music” wobec Piotra Wolwowicza. Widzom nie spodobało się, że jurorzy mocno skrytykowali wykonaną przez niego piosenkę patriotyczną.

List protestacyjny, który otrzymała właśnie Telewizja Polsat dotyczy tego, jak jurorzy „Tylko muzyka. Must be the music” – a konkretnie Elżbieta Zapendowska i Adam Sztaba – ocenili występ 17-letniego Piotra Wolwowicza. W dość podniosły sposób wykonał on piosenkę Andrzeja Rosiewicza „Pytasz mnie”, na co Zapendowska poradziła mu: „Nie śpiewaj takich piosenek, bogoojczyźniane patriotyzmy to coś okropnego”. Natomiast Sztaba zadrwił: „Może czas na nowy program – ‘Zabij mnie muzyką’?. Wolwowicz nie stracił jednak rezonu, deklarując, że dla niego ojczyzna jest najważniejsza.

Josh Groban w “Tylko muzyka. Must be the music”


Tymczasem urażony opiniami wypowiedzianymi przez Zapendowską i Sztabę poczuł się Mikołaj Radziwonowicz. W związku z tym w serwisie petycje.pl umożliwił internautom popieranie jego postulatu, żeby Polsat przeprosił za zachowanie jurorów swojego programu. „Podjęta przez jury decyzja jest przejawem dyskryminacji ze względu na poglądy, ponadto jest naruszeniem porządku społecznego i spychaniem na margines osób deklarujących silny związek ze swoją narodowością, w tym przypadku Polaków, patriotów” – uzasadnia Radziwonowicz.

3,8 mln widzów „Tylko muzyka”, Polsat liderem rynku


Jego inicjatywę poparło ok. 3 tys. osób i Radziwonowicz przesłał list z ich deklaracjami do Polsatu, a także Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji. Tomasz Matwiejczuk, rzecznik Polsatu, potwierdza, że stacja otrzymała takie pismo, przy czym zaznacza, że nie zostaną w związku z tym podjęte żadne działania.

– Nie ingerujemy w wypowiedzi jurorów „Must be the Music”, który jest przecież programem rozrywkowym – podkreśla Matwiejczuk. Jednocześnie przypomina, że Polsat często otrzymuje tego typu sygnały od widzów – np. kilka dni temu wpłynęła petycja od kibiców, którym nie podobało się, że stacja zdecydowała się pokazywać mecz piłkarski Barcelona–Szachtar, a nie rozgrywane w tym samym czasie spotkanie Chelsea–Manchester (więcej o tej sprawie).

Dołącz do dyskusji: Dyskryminacja w „Tylko muzyka”? Widzowie Polsatu protestują (wideo)

42 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
t0
Repertuar tu nie ma znaczenia! Koleś jęczał nie śpiewał! Też czuję się patriotą, ale jego jęki by mnie przegoniły z Polski! O co tu protestować? DNO!
odpowiedź
User
lolek
tyle, ze oni nic nie powiedzieli o wykonaniu piosenki a o piosence. W tym jest problem.
odpowiedź
User
MistrzCiętejRiposty
Pieśń z gatunku rocka partyzanckiego (nabzdyczona ballada z pseudopatriotycznym zadęciem)
Wykonawca - minoderia, nieczystości, maniera, a przy tym żenujący brak samokrytycyzmu i pokory
W sumie - KATASTROFA! Nie ma czego (i kogo) bronić.
A wypowiadają się ludzie z pierwszym stopniem umuzykalnienia, czyli ci, którzy rozróżniają, kiedy grają, a kiedy nie.
odpowiedź