SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Działacze katoliccy i osoby LGBT w kampanii „Przekażmy sobie znak pokoju” (wideo)

W ramach kampanii społecznej „Przekażmy sobie znak pokoju” znani działacze katoliccy oraz wierzące osoby LGBT apelują o szacunek wobec osób homoseksualnych, biseksualnych i transpłciowych. Swoimi przemyśleniami na ten temat dzielą się m.in. teolożka Halina Bortnowska, i Dominika Kozłowska, redaktor naczelna miesięcznika „Znak”.

Article

W spocie pojawiają się też Katarzyna Jabłońska i Cezary Gawryś z kwartalnika „Więź”, Zuzanna Radzik, teolożka i publicystka „Tygodnika Powszechnego”, a także psycholożka Natalia de Barbaro. Głos zabierają też same osoby LGBT oraz ich rodzice, m.in. Marta Abramowicz i Anna Strzałkowska z Tolerado oraz Kinga Kosińska, autorka książki „Brudny róż”.

„Przekażmy sobie znak pokoju” to nazwa pierwszej w Polsce kampanii społecznej, w którą - na zaproszenie organizacji LGBT - włączyli się przedstawiciele środowisk katolickich. Akcja ma na celu przypomnienie, że z wartości chrześcijańskich wypływa konieczność postawy szacunku, otwarcia i życzliwego dialogu wobec wszystkich ludzi, także homoseksualnych, biseksualnych i transpłciowych.

Kampanię współorganizują Kampania Przeciw Homofobii, Grupa Polskich Chrześcijan LGBTQ „Wiara i Tęcza” oraz Stowarzyszenie na rzecz Osób LGBT Tolerado. Patronatu medialnego kampanii udzieliły redakcje katolickich pism: „Tygodnika Powszechnego”, „Znaku”, „Więzi” oraz „Kontaktu”. Swoje wsparcie zadeklarowały też m.in. Kluby „Tygodnika Powszechnego”.

Kampania outdoorowa (citylighty i backlighty w ponad 300 lokalizacjach w 10 miastach) potrwa do końca września. Towarzyszy jej strona znakpokoju.com, na której dostępne są spoty z bohaterami i bohaterkami kampanii. Jesienią organizowane będą spotkania wokół tematów poruszonych w spotach dostępnych w internecie.

Za koncepcję kreatywną plakatu i jej realizację kampanii odpowiada agencja MullenLowe Warsaw.

Dołącz do dyskusji: Działacze katoliccy i osoby LGBT w kampanii „Przekażmy sobie znak pokoju” (wideo)

10 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Yogidługonogi
Dlas ścisłości: działacze pseudokatoliccy. Dziękuję za uwagę.
odpowiedź
User
pavv
Jestem hetero i czuję się dyskryminowany coraz bardziej!
odpowiedź
User
to ino ja
Normalni katolicy Panie Yogidługonogi, normalni. Większość katolików nie ma nic do osób homoseksualnych czy LTGB. Problem są skrajności i to po obu stronach które nie mogą żyć bez konfliktów. Jedni chcą być świętsi od papieża a dla drugiej strony każdy kto ich nie popiera to faszyta i obskurancki antysemicki *polaczek*
odpowiedź