SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Działania edukacyjne Headlines dla Ramy

Od marca br. Headlines realizuje dla marki Rama działania edukacyjne na temat roli tłuszczów roślinnych w codziennej diecie

W opinii żywieniowców błędy związane ze spożywaniem tłuszczów są jednymi z najczęstszych w diecie Polaków. Ciągle nie wiemy, że to niezbędny składnik codziennych posiłków i jaki wpływ na nasze zdrowie ma ilość oraz rodzaj zjadanego tłuszczu.

Od momentu podjęcia działań edukacyjnych dla Ramy, Headlines dostarcza dziennikarzom piszącym o zdrowiu i kulinariach regularnych informacji na temat roli tłuszczów w diecie. Działania prowadzone dla marki zwracają uwagę na najbardziej korzystne dla zdrowia tłuszcze roślinne, zawarte w olejach oraz margarynach wysokiej jakości, do których produkcji nie stosuje się olejów utwardzanych (np. w margarynie Rama).

W odpowiedzi na rosnącą ilość pytań na temat tłuszczów, agencja Headlines zorganizowała 18 czerwca br. spotkanie prasowe marki Rama pod hasłem „To, co chcielibyśmy wiedzieć o tłuszczach, ale boimy się zapytać”.

Na pytania odpowiadali eksperci: prof. n. med. Wojciech Drygas, uczestnik konsultacji w sprawie Globalnej Strategii WHO, kierownik Zakładu Epidemiologii, Prewencji Chorób Układu Krążenia i Promocji Zdrowia w Instytucie Kardiologii, dr inż. Anna Stolarczyk, żywieniowiec, główny dietetyk Centrum Zdrowia Dziecka i dr n. med. Jerzy Mróz, specjalista chorób wewnętrznych i gastrologii, znany z leczenia otyłości.

Zaproszeni niezależni eksperci przedstawili najnowsze zalecenia dotyczące spożywania tłuszczów zawarte w Globalnej Strategii WHO, przyjętej 22.05.2004 r., która zwraca uwagę na ilość oraz jakość spożywanych tłuszczów. Podkreślali, że nieprawidłowy sposób żywienia i nieprawidłowy styl życia są coraz częstszą przyczyną chorób niezakaźnych, takich jak: miażdżyca, choroba wieńcowa, zawał serca, udar mózgu, otyłość, cukrzyca, osteoporoza czy niektóre nowotwory. Według WHO, w 2000 r. wymienione powyżej choroby były przyczyną 60% zgonów na świecie. Szacuje się, że w 2020 roku choroby te stanowić będą ponad 73% przyczyn zgonów. Eksperci dyskutowali m.in. o konsekwencjach błędów związanych ze spożywaniem tłuszczów oraz o tym, dlaczego warto zastępować tłuszcze zwierzęce roślinnymi. Na spotkaniu można było także zobaczyć jak w atrakcyjny sposób wykorzystywać na co dzień zdrowe tłuszcze roślinne. Autorskie potrawy m.in. z użyciem margaryny Rama Classic przedstawili Kurt Scheller i Pascal Brodnicki.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Działania edukacyjne Headlines dla Ramy

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl