SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Polskie produkcje "Dzieci siostry Bernadetty" i "Kryminalne akta inspektor Biskupskiej" jesienią w CBS Reality

Kanał kryminalny CBS Reality wyemituje dwie polskie produkcje - 26 i 27 października będą to "Dzieci siostry Bernadetty", a od 2 listopada będzie można oglądać serię "Kryminalne akta inspektor Biskupskiej".

fot. CBS Realityfot. CBS Reality

Dwuczęściowy program dokumentalny „Dzieci siostry Bernadetty” będzie opowiadać o sprawie zaginięcia ośmioletniego Mateusza z Rybnika. Ta historia przyczyniła się do ujawnienia tajemnic ośrodka wychowawczego sióstr boromeuszek w Zabrzu, gdzie byli podopieczni placówki w dzieciństwie doświadczyli fizycznej i psychicznej przemocy z rąk sióstr i współwychowanków.

Michał Trocki, autor pomysłu programu „Dzieci siostry Bernadetty” zdradza, że punktem wyjścia dokumentu jest sprawa zaginięcia małego Mateusza w 2006 roku. - O jego zabójstwo oskarżony został jeden z byłych wychowanków ośrodka, który w trakcie zeznań opowiedział o swych doświadczeniach z dzieciństwa. Na pomysł samego programu na ten temat wpadłem już kilka lat temu, przy okazji przeprowadzania dokumentacji związanej z serią niewyjaśnionych zaginięć dzieci na Śląsku, do których doszło pod koniec ubiegłego i na początku tego stulecia – tłumaczy.  

W programie byli wychowankowie sióstr opowiedzą o swoich doświadczeniach za murami i o tym, jak wpłynęły one na ich życie. Za reżyserię odpowiada Kinga Płachecińska, a za produkcję - Crew4u production. Premiera dwuczęściowego będzie mieć miejsce 26 i 27 października o 22.00.

W listopadzie "Kryminalne akta inspektor Biskupskiej"

Natomiast w listopadzie widzowie CBS Reality będą mogli oglądać pięcioodcinkową serię „Kryminalne akta inspektor Biskupskiej”, która opowie o pięciu sprawach z lat 90., które prowadziła inspektor Grażyna Biskupska, najbardziej znana oficer-kobieta w polskiej służbie mundurowej.

Grażyna Biskupska będzie gospodynią programu oraz jednocześnie ekspertką, która przeprowadzi widzów przez policyjne śledztwa, porozmawia z byłymi kolegami i koleżankami oraz wróci na miejsca zbrodni.

Dorota Danielak, producent programu „Kryminalne akta inspektor Biskupskiej“  z ATM Grupa uważa, że seria „Kryminalne akta inspektor Biskupskiej” jest „opowieścią o pracy profesjonalistów zdeterminowanych, by wytropić sprawcę i zebrać obciążające go dowody”. - Zaprosiliśmy szerokie grono ekspertów. Wśród nich są policjanci operacyjni, dochodzeniowcy, technicy i biegli kryminalistyki czy policyjny psycholog. Większość z nich stanowiła zespół, który razem z Grażyną Biskupską zajmował się tymi najtrudniejszymi, najgroźniejszymi i brutalnymi sprawami. Podczas realizacji zdjęć wróciliśmy w wiele miejsc związanych z omawianymi śledztwami. Wykorzystaliśmy też rekonstrukcje, dzięki którym akcja każdego z odcinków jest dynamiczna, a historie opowiadane przez Grażynę Biskupską ożywają na ekranie - opowiada.

Za serię odpowiada ATM Grupa, a za reżyserię - Sambor Wilk. „Kryminalne akta inspektor Biskupskiej” będzie można oglądać od 2 listopada o 22.00 w CBS Reality.

– Oba programy zostały wyprodukowane z myślą o polskim widzu i są częścią strategii produkcji własnych true crime CBS Reality Polska. W „Dzieciach siostry Bernadetty” opowiadamy dobrze znaną wszystkim historię z nowej perspektywy, rzucając światło na to, jak przemoc kształtuje rozwój emocjonalny dzieci i wpływa na ich przyszłość. Nietuzinkowa osobowość Grażyny Biskupskiej wnosi coś wyjątkowego do „Kryminalnych akt inspektor Biskupskiej” - oglądamy na ekranie niesamowitą policjantkę, która wraz z byłymi współpracownikami zdradza sekrety zbrodni i śledztw, które wstrząsnęły Warszawą lat 90 – stwierdza Jolanta Kasparek, producentka wykonawcza CBS Reality oraz dyrektorka programowa CBS Europa.

Poprzednie polskie produkcje CBS Reality to „Zawód: profiler” z Janem Gołębiowskim w roli prowadzącego oraz „DNA polskich zbrodni” z Joanną Opiat-Bojarską oraz Marcinem Myszką.

Dołącz do dyskusji: Polskie produkcje "Dzieci siostry Bernadetty" i "Kryminalne akta inspektor Biskupskiej" jesienią w CBS Reality

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Gangrena
Porażka. Szkalowanie wartości poprzez troje prymitywów, którzy mieli ochotę przeinaczyc rzeczywistosc. Żal
odpowiedź