SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

TVN wprowadza zmiany w „Dzień dobry TVN”. Miszczak: konkurencja zainwestowała w swój poranny program ogromne środki

Od 2 marca „Dzień dobry TVN” będzie emitowany o pół godziny później, niż dotychczas. W programie pojawi się nowa para prowadzących Paulina Krupińska-Karpiel i Damian Michałowski. - Rozpoczęliśmy już intensywne prace nad naprawą naszego porannego pasma, w którym chcemy znów dominować - mówi Edward Miszczak, dyrektor programowy TVN Discovery Polska.

Paulina Krupińska-Karpiel i Damian Michałowski, nowi gospodarze „Dzień dobry TVN” Paulina Krupińska-Karpiel i Damian Michałowski, nowi gospodarze „Dzień dobry TVN”

W wiosennej ramówce TVN znajdą się kolejne odcinki „Dzień dobry TVN”. Program od 2 marca będzie emitowany o 30 minut później niż w ostatnich miesiącach. Będzie się zaczynał o godz. 8.00 (przeniesienie z godz. 7.30), a jego koniec zaplanowano tuż przed 11.30 (11.00).

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń o pracę

Do grona gospodarzy „Dzień dobry TVN” w wiosennej ramówce dołączą prezenter Radia ZET Damian Michałowski i modelka Paulina Krupińska-Karpiel. Na wizji mają zadebiutować najprawdopodobniej na początku marca, dokładny termin zostanie wkrótce ogłoszony.

Krupińska-Karpiel i Michałowski będą piątą parą prowadzących, obok dotychczasowych duetów (Kinga Rusin i Piotr Kraśko, Dorota Wellman i Marcin Prokop, Anna Kalczyńska i Andrzej Sołtysik oraz Filip Chajzer i Małgorzata Ohme, którzy kilka miesięcy temu zastąpili Magdę Mołek i Marcina Mellera).

Edward Miszczak: „Dzień dobry TVN” w ostatnim czasie przeżywa turbulencje

- Nie ukrywam, że „Dzień dobry TVN” w ostatnim czasie przeżywa turbulencje. Raz przegrywamy z konkurencją, a raz wygrywamy, zwłaszcza lepiej idą nam weekendy. Tak czasem bywa, że po ogromnych sukcesach przychodzą gorsze chwile, to normalna rzecz w telewizji że pasma rozwijają się sinusoidalnie - komentuje Edward Miszczak, dyrektor programowy TVN Discovery Polska.

Miszczak przyczynę słabszych wyników oglądalności „Dzień dobry TVN” w ostatnim czasie upatruje w dużej inwestycji w konkurencyjny morning show Telewizji Polskiej „Pytanie na śniadanie”. - Przyczyną ostatnich wyników „Dzień dobry TVN” jest fakt, że nasza konkurencja zainwestowała w swój poranny program ogromne środki. My nie możemy sobie pozwolić na to aby poszaleć, musimy trzymać się budżetów. Drugim powodem słabszych wyników „Dzień dobry TVN” upatruję w delikatnym upolitycznieniu programu. Nie każdy widz jest zainteresowany polityką, a osoby interesujące się tym tematem mają do dyspozycji stacje informacyjne, które rano mają bardzo wysokie wyniki oglądalności - informuje członek zarządu TVN Discovery Polska.

- Nie jesteśmy w złej sytuacji, ale rozpoczęliśmy już intensywne prace nad naprawą naszego porannego pasma, w którym chcemy znów dominować. Jedną z takich zmian jest nowa para prowadzących: Paulina Krupińska-Karpiel i Damian Michałowski, która dołączy do naszych czterech sprawdzonych duetów. Jesteśmy już po próbnych zdjęciach z udziałem Pauliny i Damiana. Uważam, że zostali świetnie dopasowani, to duet torpeda. Myślę, że w przyszłości w naszym morning-show będą jeszcze zmiany personalne, ale to będzie zależeć od wielu czynników. Decyzje będziemy podejmować stopniowo - mówi Edward Miszczak.

Według danych Nielsen Audience Measurement w styczniu br. średnia oglądalność „Dzień dobry TVN” wynosiła 377 149 widzów, co dawało 8,15 proc. udziału w oglądalności pasma. Program zdecydowanie przegrywał z „Pytaniem na śniadanie”, które miało 485 408 widzów i 9,57 proc. udziału.

Udział TVN w rynku telewizyjnym wśród wszystkich widzów w 2019 roku wyniósł 8,45 proc.

Dołącz do dyskusji: TVN wprowadza zmiany w „Dzień dobry TVN”. Miszczak: konkurencja zainwestowała w swój poranny program ogromne środki

55 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Thd
Panie Edwardzie może czas ze sceny już zejść? Jakie ogromne środki są w pytaniu na śniadanie? Tam po prostu są uśmiechnięci prowadzący i tematy bliżej ludzi. Szacunek i zrozumienie nic nie kosztują. Może widzowie nie chcą oglądać zachowań pana Chajzera, czy wyniosłości Pani Kalczynskiej
odpowiedź
User
Boli
Bo trzeba robić program rozrywkowy a nie ze smutnymi gwiazdorami tvnu, które się już opatrzyły. Czasem puścić jakieś disco a nie udawać snobow. Pan tego nie wie?
odpowiedź
User
Boli
Pan sobie obejrzy swój sylwester i dwójki i porówna z porannym programem swoim i TVP . Odpowiedź gotowa.
odpowiedź