SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

TVN wprowadza zmiany w „Dzień dobry TVN”. Miszczak: konkurencja zainwestowała w swój poranny program ogromne środki

Od 2 marca „Dzień dobry TVN” będzie emitowany o pół godziny później, niż dotychczas. W programie pojawi się nowa para prowadzących Paulina Krupińska-Karpiel i Damian Michałowski. - Rozpoczęliśmy już intensywne prace nad naprawą naszego porannego pasma, w którym chcemy znów dominować - mówi Edward Miszczak, dyrektor programowy TVN Discovery Polska.

Paulina Krupińska-Karpiel i Damian Michałowski, nowi gospodarze „Dzień dobry TVN” Article

W wiosennej ramówce TVN znajdą się kolejne odcinki „Dzień dobry TVN”. Program od 2 marca będzie emitowany o 30 minut później niż w ostatnich miesiącach. Będzie się zaczynał o godz. 8.00 (przeniesienie z godz. 7.30), a jego koniec zaplanowano tuż przed 11.30 (11.00).

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń o pracę

Do grona gospodarzy „Dzień dobry TVN” w wiosennej ramówce dołączą prezenter Radia ZET Damian Michałowski i modelka Paulina Krupińska-Karpiel. Na wizji mają zadebiutować najprawdopodobniej na początku marca, dokładny termin zostanie wkrótce ogłoszony.

Krupińska-Karpiel i Michałowski będą piątą parą prowadzących, obok dotychczasowych duetów (Kinga Rusin i Piotr Kraśko, Dorota Wellman i Marcin Prokop, Anna Kalczyńska i Andrzej Sołtysik oraz Filip Chajzer i Małgorzata Ohme, którzy kilka miesięcy temu zastąpili Magdę Mołek i Marcina Mellera).

Edward Miszczak: „Dzień dobry TVN” w ostatnim czasie przeżywa turbulencje

- Nie ukrywam, że „Dzień dobry TVN” w ostatnim czasie przeżywa turbulencje. Raz przegrywamy z konkurencją, a raz wygrywamy, zwłaszcza lepiej idą nam weekendy. Tak czasem bywa, że po ogromnych sukcesach przychodzą gorsze chwile, to normalna rzecz w telewizji że pasma rozwijają się sinusoidalnie - komentuje Edward Miszczak, dyrektor programowy TVN Discovery Polska.

Miszczak przyczynę słabszych wyników oglądalności „Dzień dobry TVN” w ostatnim czasie upatruje w dużej inwestycji w konkurencyjny morning show Telewizji Polskiej „Pytanie na śniadanie”. - Przyczyną ostatnich wyników „Dzień dobry TVN” jest fakt, że nasza konkurencja zainwestowała w swój poranny program ogromne środki. My nie możemy sobie pozwolić na to aby poszaleć, musimy trzymać się budżetów. Drugim powodem słabszych wyników „Dzień dobry TVN” upatruję w delikatnym upolitycznieniu programu. Nie każdy widz jest zainteresowany polityką, a osoby interesujące się tym tematem mają do dyspozycji stacje informacyjne, które rano mają bardzo wysokie wyniki oglądalności - informuje członek zarządu TVN Discovery Polska.

- Nie jesteśmy w złej sytuacji, ale rozpoczęliśmy już intensywne prace nad naprawą naszego porannego pasma, w którym chcemy znów dominować. Jedną z takich zmian jest nowa para prowadzących: Paulina Krupińska-Karpiel i Damian Michałowski, która dołączy do naszych czterech sprawdzonych duetów. Jesteśmy już po próbnych zdjęciach z udziałem Pauliny i Damiana. Uważam, że zostali świetnie dopasowani, to duet torpeda. Myślę, że w przyszłości w naszym morning-show będą jeszcze zmiany personalne, ale to będzie zależeć od wielu czynników. Decyzje będziemy podejmować stopniowo - mówi Edward Miszczak.

Według danych Nielsen Audience Measurement w styczniu br. średnia oglądalność „Dzień dobry TVN” wynosiła 377 149 widzów, co dawało 8,15 proc. udziału w oglądalności pasma. Program zdecydowanie przegrywał z „Pytaniem na śniadanie”, które miało 485 408 widzów i 9,57 proc. udziału.

Udział TVN w rynku telewizyjnym wśród wszystkich widzów w 2019 roku wyniósł 8,45 proc.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: TVN wprowadza zmiany w „Dzień dobry TVN”. Miszczak: konkurencja zainwestowała w swój poranny program ogromne środki

48 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Thd
Panie Edwardzie może czas ze sceny już zejść? Jakie ogromne środki są w pytaniu na śniadanie? Tam po prostu są uśmiechnięci prowadzący i tematy bliżej ludzi. Szacunek i zrozumienie nic nie kosztują. Może widzowie nie chcą oglądać zachowań pana Chajzera, czy wyniosłości Pani Kalczynskiej
odpowiedź
User
Boli
Bo trzeba robić program rozrywkowy a nie ze smutnymi gwiazdorami tvnu, które się już opatrzyły. Czasem puścić jakieś disco a nie udawać snobow. Pan tego nie wie?
odpowiedź
User
Boli
Pan sobie obejrzy swój sylwester i dwójki i porówna z porannym programem swoim i TVP . Odpowiedź gotowa.
99 14
odpowiedź