SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

„Dziennik Gazeta Prawna” w gronie wydawców uczestniczących w programie subskrypcyjnym Google’a

Wydawany przez spółkę Infor „Dziennik Gazeta Prawna” trafił do grona ośmiu europejskich wydawców, wybranych do programu The Google News Initiative Subscriptions Academy 2022. Jego celem jest rozbudowa trwałego modelu biznesowego, opartego na płatnych subskrypcjach. "DGP" jest jedynym polskim tytułem, uczestniczącym w programie.

 

Fot. INMAArticle

Spośród zgłoszeń do programu wybrano osiem europejskich redakcji, poza „DGP” są to: „The Irish Times” (Irlandia), „La Republica” (Włochy), „Observador” (Portugalia), „Der Spiegel” (Niemcy), „Hamburger Abendblatt” (Niemcy), „Jutarnji list” (Chorwacja) oraz „Handelszeitung” (Szwajcaria). Dzięki wymianie doświadczeń wydawców i wspólnemu szukaniu najbardziej efektywnych rozwiązań, zespół dziennika będzie pracować nad wzmocnieniem oferty subskrypcji cyfrowych.

Tytuły uczestniczące w programie otrzymają dedykowane im wsparcie i będą wzajemnie uczyć się na wspólnych doświadczeniach od innych uczestników. Dużą pomocą mają być także organizatorzy programu: Google, FT Strategies i INMA (International News Media Association). W trakcie analizowany będzie każdy etap subskrypcji cyfrowych, od pozyskiwania ruchu, po utrzymanie subskrybentów i wypracowanie umiejętności, których potrzebują wydawcy, aby odnieść sukces.

Wybrano reprezentację wydawnictw różnego kalibru

W tym roku chęć uczestnictwa w programie zgłosiły wydawnictwa z 22 europejskich krajów. Komisja kwalifikacyjna zadbała, by wśród wybranych uczestników znalazła się reprezentacja mediów lokalnych, regionalnych i krajowych, aby wydawcy byli różnej wielkości oraz znajdowali się na różnym etapie rozwoju modeli subskrypcyjnych.

- Financial Times Strategies oraz INMA to połączenie niezwykle doświadczonych ekspertów pracujących na co dzień z wydawcami z całego świata. Dzięki uczestnictwu w programie chcemy wykorzystać nowe narzędzia i metody pracy, by rozbudować nasz plan rozwoju modelu opartego na przychodach od użytkowników. Dzięki warsztatom, eksperymentom i wymianie doświadczeń z innymi wydawcami będziemy doskonalić nasz proces pozyskiwania, angażowania i utrzymania subskrybentów cyfrowych Dziennika Gazety Prawnej - komentuje Michał Kaczmarski, dyrektor e-commerce Infor PL.

Program będzie trwał osiem miesięcy. Korzysta z wiedzy eksperckiej każdego z partnerów: narzędzi analitycznych opracowanych przez Google News Initiative (GNI), doradztwa FT Strategies w zakresie metodologii „North Star” wykorzystywanej przez Financial Times w celu pozyskania ponad 1 miliona cyfrowych subskrybentów oraz wiedzy Google International News Media Association (INMA).

Do wydającej „Dziennik Gazetę Prawną” firmy Infor należą trzy serwisy internetowe. Według wyników badania Mediapanel opracowanych przez Wirtualnemedia.pl w marcu br. portal Dziennik.pl zanotował 4,89 mln użytkowników, 16,31 proc. zasięgu oraz 6 minut i 25 sekund przeciętnego czasu korzystania, Gazetaprawna.pl - 3,41 mln internautów, 11,39 proc. zasięgu oraz 3 minuty i 56 sekund spędzonych średnio przez odwiedzającego, a Forsal.pl - 2,47 mln użytkowników, 8,25 proc. zasięgu oraz 3 minuty i 51 sekund przeciętnego czasu korzystania.

Dołącz do dyskusji: „Dziennik Gazeta Prawna” w gronie wydawców uczestniczących w programie subskrypcyjnym Google’a

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Bart
No i brawo!
odpowiedź
User
Zmiennik
W DGP najbardziej by pomogło pozbycie się Rafała Mandesa i ludzi, których Rafał Mandes ściągnął do pracy. To niesamowite jak pracę dobrych dziennikarzy niweczy kiepski manager.
odpowiedź