SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Mariusz Mendycki z Rzeszowa „Dziennikarzem Roku” w konkursie oddziałów terenowych TVP. Na czele jury Jacek Kurski

Rozstrzygnięto 28. Przegląd i Konkurs Dziennikarski Oddziałów Terenowych Telewizji Polskiej. Najlepszym lokalnym programem informacyjnym Telewizji Polskiej zostały ogłoszone „Informacje” z TVP3 Olsztyn, „Dziennikarzem Roku” – Mariusz Mendycki z TVP3 Rzeszów. Przewodniczącym jury - jak ogłosiła nadawca - był były prezes TVP, Jacek Kurski.

Nagrody i wyróżnienia wręczono w piątek, podczas uroczystej gali 28. PiK. W tym roku lokalni dziennikarze z wszystkich 16 oddziałów terenowych Telewizji Polskiej rywalizowali w sześciu kategoriach i dwóch kategoriach specjalnych. Nagrodę główną Grand Prix im. Piotra Świąca w kategorii „Najlepszy Program Informacyjny” otrzymał zespół „Informacji” z TVP3 Olsztyn. Z kolei w kategorii „Autor Najlepszego Newsa” laureatami pierwszej nagrody zostali Anna Tomczyk oraz Jerzy Sowwa z TVP3 Rzeszów za materiał „Polacy bronią Szaróweczki”.

Nagrodzono także reportażystów. W kategorii „Autor Najlepszego Reportażu” laureatką pierwszej nagrody im. Brygidy Frosztęgi-Kmiecik została Wiktoria Matusz z TVP3 Kraków za reportaż „Tu jest nasz dom”. Drugą nagrodę otrzymała Joanna Goszcz-Stasiak z TVP3 Łódź za reportaż „Zatrzymanie w czasie”.

 

Zwycięzcą w kategorii „Autor Najlepszego Filmu Dokumentalnego” został z kolei Piotr Jaworski z TVP3 Kraków za film „Gra o koronę”. Laureatami drugiej nagrody zostali Małgorzata Fechner-Puternicka oraz Krzysztof Puternicki z TVP3 Gdańsk za film „Tryptyk gdański cz. 2 – Republika deweloperów”.  Z kolei dwie równorzędne pierwsze nagrody w kategorii „Najlepszy Program Publicystyczny” otrzymały Anna Duda z TVP3 Lublin za program „Strefa otwarta” i Kinga Wasilewska z TVP3 Bydgoszcz za program „Zamknięty świat”. https://www.wirtualnemedia.pl/wyniki/query:TVP3

Pierwszą nagrodę w kategorii „Najlepszy Program Kulturalny” otrzymała Iwona Rosiak z TVP3 Wrocław za program „Organy grają do końca…” .  Po raz pierwszy w historii konkursu został wybrany także „Dziennikarz Roku”. Laureatem w tej kategorii specjalnej został Mariusz Mendycki z TVP3 Rzeszów. Druga nagroda została przyznana Annie Trzcińskiej z TVP3 Bydgoszcz, a trzecia nagroda trafiła do Natalii Nowak-Podbrożnej z TVP3 Warszawa.
 

 

Kurski i Wildstein w jury konkursu

Przewodniczącym jury 28. PiK były już prezes Telewizji Polskiej, Jacek Kurski, zaś członkami m.in. dyrektor TAI Jarosław Olechowski, Jacek Karnowski, Marek Pyza, Daniel Liszkiewicz, Krystian Kuczkowski, b. wicedyrektor TVP World, obecny wiceszef radiowej Trójki  Dawid Wildstein, publicystka Dorota Łosiewicz, Anita Gargas, Adrian Klarenbach i Paweł Gajewski. Gajewski kilka dni temu został odwołany z funkcji dyrektora TVP3, regionalne oddziały publicznego nadawcy przeszły wówczas pod bezpośrednie kierownictwo Jarosława Olechowskiego, szefa TAI.

Gospodarzem tegorocznego PiK był Oddział Terenowy Telewizji Polskiej w Białymstoku. Głównymi organizatorami 28. Przeglądu i Konkursu Dziennikarskiego Oddziałów Terenowych Telewizji Polskiej byli: TVP3 i Akademia Telewizyjna w Biurze Zarządzania Kapitałem Ludzkim.

Dołącz do dyskusji: Mariusz Mendycki z Rzeszowa „Dziennikarzem Roku” w konkursie oddziałów terenowych TVP. Na czele jury Jacek Kurski

7 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Marianka
Matyszkowicza zapomnieli włączyć do składu jury - a to pech.
odpowiedź
User
Klara
Katowice coś widać zbanowane. Slabiutko
odpowiedź
User
Greg
I ten MendaCki przyjął nagrodę?
odpowiedź