SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Dzienniki 25 proc. mniej z reklam. Wpływy „Faktu” i „Dziennika Gazety Prawnej” spadły o połowę, mocno w górę „Parkiet”

W styczniu i lutym br. wpływy reklamowe dzienników zmalały rok do roku o ponad 25 proc. Największe spadki zanotowały „Fakt” i „Dziennik Gazeta Prawna", wzrosły osiągnęły natomiast „Parkiet” i „Puls Biznesu”.

fot. Shutterstock.com fot. Shutterstock.com

W okresie styczeń-luty br. marketerzy wydali na reklamy w dziennikach 143,5 mln zł. Było to 25,4 proc. mniej niż rok wcześniej - wynika z analizy Wirtualnemedia.pl (dane cennikowe, bez rabatów, Kantar Media).

Niezmiennie najwięcej na reklamach - 19,1 mln zł - zarobiła „Gazeta Wyborcza”, która mimo 34,1-proc. spadku utrzymała pozycję reklamowego lidera. Druga w zestawieniu „Rzeczpospolita” zwiększyła przychody reklamowe o 3,3 proc., do 14,9 mln zł, zaś trzeci na podium „Super Express” zanotował spadek o 29,8 proc., do 10,4 mln zł.

##NEWS https://www.wirtualnemedia.pl/artykul/wyniki-sprzedazy-dziennikow-styczen-2021-fakt-gazeta-wyborcza 33

Spośród pozostałych dzienników z czołowej dziesiątki największy wzrost wpływów reklamowych osiągnął „Parkiet” - o 177,6 proc., z 1,7 mln zł do 4,7 mln zł. Więcej zarobił też „Puls Biznesu” - jego przychody wzrosły o 7 proc. do 6,5 mln zł.

Pozostałe dzienniki zmniejszyły wpływy reklamowe. Przychody „Faktu” spadły o 55,9 proc. (do 7,3 mln zł), „Dziennika Zachodniego” - o 35,4 proc. (do 5,6 mln zł), „Głosu Wielkopolskiego” - o 35,8 proc. (do 5,3 mln zł), „Dziennika Gazety Prawnej” - o 52 proc. (do 5,3 mln zł), „Gazety Pomorskiej” - o 15,1 proc. (do 4,4 mln zł).

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu

Dołącz do dyskusji: Dzienniki 25 proc. mniej z reklam. Wpływy „Faktu” i „Dziennika Gazety Prawnej” spadły o połowę, mocno w górę „Parkiet”

6 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
AS
To teraz poprosimy o konkretne dane, od jakich spółek przyszło wsparcie dla "Parkietu", "Rzepy" i "Pulsu Biznesu"?
0 0
odpowiedź
User
Galus anonimus
Fakt znowu z największym spadkiem. Co tam się dzieje?
0 0
odpowiedź
User
Leming
U Adama coraz bardziej nerwowo. Ktoś tu kiedyś napisał, że kwestią czasu jest kiedy Michnika z biurkiem syndyk wyniesie.
0 0
odpowiedź