SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

'Edelman kłamie w swoim oświadczeniu'

Firma Migut Media oskarża agencję Edelman o podawanie nieprawdziwych informacji. ZFPR uważa działania Edelmana za nieetyczne.

Zaostrza się konflikt między Migut Media a firmą Edelman INC. Kilka dni temu na stronach internetowych Edelmana pojawiło się oświadczenie dotyczące otwarcia biura w Polsce.

Edelman oskarża w nim Wiesława Miguta, że działa na szkodę ich firmy podając nieprawdziwie informacje m.in. że Edelman nie proponował zakup BCA.  Wg Edelmana taka oferta została złożona dwukrotnie.

Tymczasem w piątek po południu specjalne oświadczenie w tej sprawie przesłało wydawnictwo Migut Media, które oświadczyło, że Edelman, Inc. kłamie.

- Po zapoznaniu się z oficjalnym stanowiskiem Edelmana niestety musimy stwierdzić, że kłamstwem jest jakoby Edelman, Inc. zwracał się kiedykolwiek do Migut Media S.A. z propozycją odkupienia BCA S.A. Nieprawdą jest również, że propozycje te zostały dwukrotnie odrzucone przez Wiesława Miguta ponieważ nikt z Edelmana nigdy nie kontaktował się z Migut Media S.A.. Wiesław Migut nie mógł odrzucić owych propozycji bo po prostu Edelman, Inc. mu ich nigdy nie składał.
Barbara Kwiecień nie poinformowała o rozwiązaniu umowy afiliacyjnej z Edelman, Inc. ani Rady Nadzorczej ani głównego akcjonariusza. Wiesław Migut dowiedział się o tym dopiero w chwili otrzymania od prezes zarządu wypowiedzenia umowy o pracę, czyli 5 maja 2005 r.
Żeby to wszystko wyjaśnić Wiesław Migut 13 maja 2005 podjął próby korespondencji z Edelman, Inc.. 27 maja 2005 wysłał do Davida Braina list z prośbą o odpowiedź na kilka pytań. Jak do tej pory nie otrzymał od niego żadnej odpowiedzi.- informuje Wiesław Migut, prezes Migut Media.

Kolejny raz swój głos w sprawie konfliktu między Migut Media a Edelman Polska zabrał Zarząd ZFPR.

- Dnia 16 czerwca 2005 r. w trakcie nadzwyczajnego posiedzenia Zarząd Związku Firm Public Relations postanowił wydać oświadczenie, będące konsekwencją spotkania z dnia 14 czerwca 2005 r. zwołanego na prośbę kancelarii reprezentującej spółkę Edelman Polska pomiędzy Zarządem ZFPR, reprezentantem Edelman Polska Panią Barbarą Kwiecień oraz grupą byłych pracowników firmy BCA, obecnie zatrudnionych w Edelman Polska.

Osoby te przedstawiły stanowisko w formie zestawienia faktów i informacje, mające wskazać, że w trakcie wejścia na polski rynek Edelman Polska nie doszło do złamania prawa. ZFPR nie zamierza jednak, jak zostało to wskazane w oświadczeniu z 7 czerwca, oceniać poszczególnych zachowań z punktu widzenia prawa, gdyż pozostaje to w kompetencjach niezawisłych sadów, a nie organizacji branżowych.

Zarząd ZFPR musi jednak ze smutkiem stwierdzić, ze informacje przekazane podczas spotkania wskazują na wysokie prawdopodobieństwo, że działania na szkodę BCA miały miejsce. W szczególności dotyczy to sekwencji działań i zaniechań Prezesa Zarządu BCA i kluczowych pracowników tej firmy. Co więcej z odpowiedzi udzielonych na zadane przez Zarząd ZFPR pytania wynika, że działania te mogły odbywać się za wiedzą pracownika Edelman Europe.

ZFPR jest przekonany, że jeżeli takie praktyki miały miejsce, są one niezgodne ze standardami etyki profesjonalnej i z tego powodu podtrzymuje swoje wcześniejsze stanowisko.

Chcielibyśmy jednocześnie poinformować, że kierując się interesem publicznym ZFPR ma prawo i obowiązek wypowiadania się w kwestiach standardów oraz etyki profesjonalnej. I tak należy rozumieć zarówno niniejsze oświadczenie, jak i oświadczenie z dnia 7 czerwca 2005 - czytamy w przesłanym naszej redakcji oświadczeniu.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: 'Edelman kłamie w swoim oświadczeniu'

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl