SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Edelman reklamuje się w TVN24

14 lipca ruszyła telewizyjna kampania reklamowa agencji public relations Edelman, która ma poprawić niekorzystny wizerunek firmy.

„W dzisiejszym skomplikowanym świecie zrozumienie Twojej firmy przez ludzi, którzy powinni ją zrozumieć nie jest łatwe.” – tak zaczyna się telewizyjna reklama agencji public relations Edelman. 30 sekundowe spoty emitowane są od 14 lipca przez stację TVN24.

                   

W reklamie w zabawny sposób (głuchy telefon) pokazany jest prosty mechanizm powstawania zniekształconej informacji. Osoby w różnym wieku, reprezentujący obie płci oraz różne zawody i środowiska przekazują sobie informację, która w końcowym efekcie brzmi zupełnie inaczej, niż wersja jej nadawcy. Reklamowy przekaz kończy konkluzja, że rozwiązaniem problemów z komunikacją jest właściwe zrozumienie przekazu, w czym może pomóc Edelman Public Relations.

Edelman Polska jest pierwszą spośród 43 agencji sieci Edelman Inc., która podjęła decyzję o emisji reklamy na rynku lokalnym. To jedyna taka inicjatywa na skalę światową. Do tej pory reklama emitowana była w CNBC Europe (pierwsza emisja miała miejsce w 2004 roku), która jest partnerem strategicznym agencji Edelman. Reklamę wyreżyserowała i wyprodukowała CNBC Europe.

                           

Za stronę kreatywną reklamy odpowiadają sami pracownicy Edelmana. Pomysł na reklamę powstał w trakcie jednego z integracyjnych spotkań kadry menedżerskiej krajów europejskich. Uczestników spotkania podzielono na pięć grup. Każda z grup miała za zadanie zaproponować pomysł na reklamę, a także ją zagrać.

W Polsce na potrzeby lokalne reklamę zaadaptowała firma Positive Charge Professional Video Partner. Za opracowanie polskiej wersji językowej odpowiedzialni są pracownicy Edelman Polska.

„Za pośrednictwem reklamy w TVN24 chcemy poinformować przedstawicieli biznesuw Polsce o naszej obecności na rynku i o tym, czym jest public relations w agencji Edelman.” - wyjaśnia prezes polskiego biura Barbara Kwiecień. „W naszej reklamie mówimy, że nie wystarczy poprawnie sformułowany przekaz. Trzeba także wiedzieć, w którym momencie,z kim i w jaki sposób należy się komunikować. Edelman w Polsce jest w stanie korzystaćz międzynarodowych doświadczeń i dzięki temu może zapewnić budowanie i wprowadzanie kompleksowych programów informacyjnych, adekwatnych do potrzeb odbiorców i spełniających oczekiwania najbardziej wymagającego klienta.”

Planowaniem i zakupem czasu antenowego w TVN24 zajął się dom mediowy Starlink.

 „To prawdopodobnie pierwsza w Polsce kampania telewizyjna agencji public relations.” – mówi Jarek Roszkowski, Dyrektor Mediów domu mediowego Starlink. „Większość kampanii agencji  PR opiera się o prasę. Zaproponowaliśmy wyróżnienie poprzez reklamę w telewizji, w stacji TVN 24. Poza wyróżnieniem, taka strategia zapewni także silniejszą promocję marki agencji. Wykorzystując TVN24 jesteśmy w stanie uzyskać dobre dotarcie do decydentów budżetów marketingowych. Z naszych szacunków wynika, że reklama  dotrze do około 35%  grupy docelowej”.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Edelman reklamuje się w TVN24

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl