SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Eduardo Zulueta prezesem AMC Networks International

Eduardo Zulueta awansował na nowo utworzone stanowisko prezesa AMC Networks International (AMCNI), na którym będzie nadzorował globalne działania firmy.

Eduardo ZuluetaArticle

Zulueta, który obecnie zarządza kanałami z portfolio AMCNI w Ameryce Łacińskiej oraz Europie Południowej, nową funkcję obejmie z dniem 1 listopada i nadal będzie odpowiadał przed Edem Carrollem piastującym w AMC Networks stanowisko chief operation officera.

- W ciągu ostatnich kilku lat Eduardo odegrał znaczącą rolę w rozwoju AMC Networks w Europie Południowej oraz Ameryce Łacińskiej. Jest on silnym liderem, którego ogromna wiedza na temat rozwoju marek skierowanych do szerokiej rzeszy odbiorców, rozległe kontakty w branży oraz duże doświadczenie w zarządzaniu wysokodochodowymi biznesami będą wsparciem dla kolejnego etapu naszej działalności wraz z poszerzaniem oferty programowej i rozwojem AMC Networks na skalę globalną - komentuje tę decyzję Carroll.

W 2014 roku, po zakupie przez AMC Networks firmy Chellomedia - działu Liberty Global odpowiedzialnego za produkcję międzynarodowych treści, Zulueta został mianowany prezesem AMCNI na Amerykę Łacińską i Europę Południową, gdzie zarządzał rozwojem zróżnicowanego portfolio marek telewizyjnych firmy, takich jak AMC i SundanceTV, oraz czołowymi markami lokalnymi w Ameryce Łacińskiej i Europie Południowej, w tym popularnymi kanałami kulinarnymi el gourmet i Canal Cocina, kanałami filmowymi Europa Europa i Canal Hollywood, kanałami lifestyle’owymi Decasa i Mas Chic, oraz wieloma innymi.

W latach 2005-2014 Zulueta był dyrektorem zarządzającym Chellomedia na Hiszpanię i Portugalię. Wcześniej piastował kluczowe stanowiska w kilku firmach hiszpańskiej branży telewizyjnej, w tym dyrektora zarządzającego postprodukcyjnej firmy Molinare Spain, dyrektora zarządzającego producenta kanałów tematycznych - Multicanal, dyrektora programowego i ds. kontentu platformy cyfrowej Via Digital oraz dyrektora zarządzającego Fremantle Media na Hiszpanię i Portugalię.

Eduardo Zulueta był także konsultantem dla takich firm jak RTL Group, nadawcy francuskiego M6 oraz hiszpańskiej firmy usługowej VAV. Przed rozpoczęciem kariery w branży telewizyjnej, przez wiele lat pracował w branży usług finansowych.

AMC Networks International zarządza blisko 40 kanałami telewizyjnymi, w tym globalnymi markami AMC i SundanceTV, oraz regionalnymi stacjami dostępnymi w ponad 140 krajach w Europie, Ameryce Łacińskiej, Bliskim Wschodzie i w wybranych regionach Azji i Afryki.

Dołącz do dyskusji: Eduardo Zulueta prezesem AMC Networks International

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl