SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Edukacja z internetem tp

Spośród 500 projektów multimedialnych, filmów cyfrowych, stron internetowych, prezentacji, grafik i animacji Telekomunikacja Polska przyznała 2 nagrody Grand Prix i 9 równorzędnych pierwszych nagród.

Wszystkie prace powstały w ramach II edycji szkoleń dla nauczycieli zorganizowanych przez TP i Szkołę Wyższą Psychologii Społecznej w Warszawie.

W kategorii projektów interdyscyplinarnych główna nagroda przypadła pracy „Układ oddechowy człowieka”, wykonanej przez nauczycieli i uczniów Gimnazjum im. Macieja Rataja w Żmigrodzie. W jej ramach stworzona została strona internetowa, prezentacje multimedialne, elektroniczne krzyżówki i quizy, diagramy, broszury opracowane przy pomocy specjalistycznego programu, a nawet proste gry komputerowe. Wszystko po to, by zdobyć i utrwalić wiedzę z zakresu biologii, matematyki i informatyki.

Główną nagrodę w kategorii projektów indywidualnych przyznano pracy „Obliczanie rat kredytu” przygotowanej przez Beatę Sanakiewicz z Gimnazjum nr 3 w Katowicach. Projekt daje uczniom możliwość postawienia się w sytuacji prawdziwego kredytobiorcy. Za pomocą komunikatora głosowego oraz pocztę e-mail kontaktują się z ekspertem kredytowym. Praca pokazała jak można wykorzystać techniki informacyjne nie tylko w sali lekcyjnej, ale także w życiu codziennym.

Unikalny projekt szkoleń dla nauczycieli stworzony w ramach programu „edukacja z internetem tp” przygotowuje pedagogów do stosowania technologii informacyjnych (IT) w nauczaniu informatyki, matematyki, fizyki, biologii, geografii, a nawet historii i języka angielskiego.

W I edycji szkoleń Telekomunikacja Polska nagrodziła ponad 40 nauczycieli i 9 szkół. Obecnie, TP ufundowała sprzęt multimedialny dla szkół, w których powstały najbardziej innowacyjne projekty interdyscyplinarne i 10 nagród – rejsów „Webska Szkoła pod Żaglami TP” – Chorwacja 2006. W rejsach weźmie udział 30 uczniów i 10 nauczycieli. Relację z rejsu można będzie śledzić na stronie pod adresem www.webskaszkola.pl.

Wszystkie nagrodzone projekty można zobaczyć na stronie internetowej: http://szkolenietp.spik.swps.edu.pl/repozytorium.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Edukacja z internetem tp

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl