SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Edukacyjna TVP

TVP podpisała umowę z Ministerstwem Edukacji Narodowej i Sportu

Wczoraj (15 kwietnia 2004 r.), w Warszawie podpisano umowę o współpracy w 2004 roku między Telewizją Polską i Ministerstwem Edukacji Narodowej i Sportu. W imieniu MENiS umowę podpisała minister Krystyna Łybacka. Telewizję Polską reprezentowali: prezes Zarządu TVP Jan Dworak, który podpisał umowę oraz członek Zarządu TVP ds. programowych Ryszard Pacławski.

Umowa przewiduje produkcję ośmiu cykli audycji edukacyjnych przeznaczonych dla uczniów szkół podstawowych, gimnazjów, szkół ponadgimnazjalnych, a także dla nauczycieli, rodziców, samorządowców. W TVP1 będą to m.in. audycje promujące zdrowy styl życia, poświęcone programom edukacyjnym Unii Europejskiej, audycje skierowane do młodych wkraczających w dojrzałość, audycje o przyczynach i skutkach korupcji. TVP 2 nada m.in. teleturniej „Euro-Quiz” z udziałem gimnazjalistów, natomiast TVP3 wyemituje mi.in dziesięcioodcinkową audycję „Sześciolatki na starcie”, ukazującą sposoby wyrównywania szans startu szkolnego oraz audycje pokazujące drogi do sukcesu znanych sportowców. Koszty produkcji programów edukacyjnych poniosą wspólnie w jednakowym stopniu TVP i MENiS.

Podpisana umowa wynika z zapisu art. 25 ustawy o radiofonii i telewizji. Stała, usankcjonowana umowami współpraca TVP i resortu edukacji trwa od 1994. W porozumieniu zawartym między TVP S.A. a MENiS w 1998 r. określono, że szczegóły współpracy będą uzgadniane każdego roku w toku prac Zespołu ds. Oświatowych Audycji Telewizyjnych, w skład którego wchodzą przedstawiciele TVP1, TVP2, TVP3 i Ministerstwa Edukacji Narodowej i Sportu.

Jednym z efektów współpracy TVP i MENiS jest Powszechna Wideoteka Edukacyjna. Składają się na nią edukacyjne pakiety multimedialne (kaseta VHS i poradnik metodyczny) dostępne bezpłatnie w bibliotekach szkolnych w całym kraju.
Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Edukacyjna TVP

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl