SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Effie Awards 2016. W poniedziałek poznamy najefektywniejsze kampanie reklamowe

W poniedziałek poznamy najefektywniejsze w Polsce kampanie reklamowe. Spośród 79 nominowanych prac zostaną wybrane te najlepsze w 24 kategoriach. Takie, które nie tylko są ciekawe pod względem kreacji, ale przede wszystkim są najlepsze pod kątem wyzwań strategicznych i przyjętych celów, idei komunikacji i przekucia jej na działania reklamowe oraz efektów komunikacji.

Article

W poniedziałek 24 października SKM SAR na XVII już Gali Effie Awards ogłosi wyniki najważniejszego konkursu oceniającego efektywność kampanii komunikacji marketingowej. Do tegorocznej edycji konkursu Effie zostało zgłoszonych 194 kampanii (najwięcej w dotychczasowej polskiej edycji konkursu) w 24 kategoriach.

Prace były oceniane przez 102-osobowe jury, które ostatecznie zdecydowało się nominować do nagród Effie 79 kampanii. Najwięcej nominacji (siedem) w kategorii Long term, po pięć w kategoriach: Żywność, Telekomunikacja, Bankowość, Dobra konsumenckie i Brand Experience, a cztery w kategoriach Branded content. Wśród nominowanych projektów najwięcej przypadło MEC (14), Mediacom Warszawa (12) i Starcomowi (9).

Nagrody zostaną przyznane w następujących kategoriach: Artykuły nieżywnościowe, Bankowość, Brand Experience, Branded Content, Business-to-Business, Dobra konsumenckie, E-commerce, Edukacja społeczna i kampanie CSR, Launch/Relaunch, Leki i suplementy diety, Limited Budget, Long Term Marketing Excellence, Media Kultura Rozrywka, Motoryzacja, Napoje alkoholowe, Napoje bezalkoholowe, Pro bono, Retail, Technology&Innovation, Telekomunikacja, Ubezpieczenie i Inwestycje, Uroda i Pielęgnacja, Usługi, Żywność.

Przewodniczącą jury tegorocznego konkursu Effie, podzielonego na siedem grup, jest Anna Jakubowski, dyrektor generalna firmy Coca-Cola. Jury złożone jest z praktyków, ekspertów i autorytetów w szeroko rozumianej branży komunikacji marketingowej oraz marketingu. Są wśród nich przedstawiciele reklamodawców (klientów), agencji kreatywnych, agencji interactive, domów mediowych, mediów, instytutów badawczych oraz niezależni branżowi eksperci. Taki skład jury pozwala oceniać kampania z wielu punktów widzenia i nagradzać te najskuteczniejsze.

Konkurs reklamowy Effie wyznacza rynkowe standardy efektywności oraz promuje wzorowe działania komunikacyjne. Po raz pierwszy został zorganizowany w 1968 roku w Nowym Yorku przez Amerykańskie Stowarzyszenie Marketingu. Licencję na prowadzenie konkursu w Polsce od 1999 r. posiada Stowarzyszenie Komunikacji Marketingowej SAR. Effie jest obecnie organizowane w 40 krajach na świecie.

Prace zgłoszone do Effie Awards oceniane są pod kątem wyzwań strategicznych i przyjętych celów, idei komunikacji i przekucia jej na działania reklamowe oraz efektów komunikacji. Sukces w Effie jest możliwy tylko przy perfekcyjnej pracy wszystkich tych elementów.

Dzięki Effie Awards uczestnicy rynku mogą przekonać się, które działania komunikacyjne pomagają osiągnąć wysokie wyniki biznesowe. To znacząca i doceniana przez branżę funkcja edukacyjna konkursu.

W ubiegłorocznej edycji konkursu Effie Awards Grand Prix przyznano za kampanię nowej odsłony portalu Wirtualna Polska. W sumie wyróżniono 49 kampanii w 20 kategoriach, rozdając dziewięć 9 Złotych Effie. Najbardziej nagrodzoną agencją została DDB & Tribal, a domem mediowym - Starcom MediaVest Group.

Dla branży reklamowej zaskoczeniem poprzedniej edycji Effie Awards były nagrody dla kampanii o mniejszym zasięgu i z niewielkimi budżetami. Przedstawiciele branży stwierdzili wówczas, że dowodzi to jednak, że efektywność to przede wszystkim kreatywność i innowacja, a niekoniecznie gigantyczne nakłady finansowe. Zwrócili też uwagę, że wśród zgłoszeń brakowało akcji w całości realizowanych w internecie, zadziwiała też niska liczba zgłoszonych kampanii farmaceutyków.

Patronem medialnym jest portal Wirtualnemedia.pl.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Effie Awards 2016. W poniedziałek poznamy najefektywniejsze kampanie reklamowe

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl