SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Effie Awards bez podziału na agencje reklamowe i domy mediowe

W ruszającej właśnie 11. edycji Effie Awards nie będzie podziału na nagrody dla agencji reklamowych i domów mediowych. Zmieniono też siatkę kategorii, dodając nowe, niektóre łącząc ze sobą, a inne rozdzielając.

Effie Awards bez podziału na agencje reklamowe i domy mediowe

Organizujące konkurs Effie Awards stowarzyszenie SAR uzasadnia, że zlikwidowało podział na nagrody dla agencji reklamowych i domów mediowych, ponieważ jurorom trudno było oceniać wkład w poszczególne kampanie firm z tych dwóch grup. Obecnie agencje i domy będą razem zgłaszać na jednym briefie zrealizowane przez siebie wspólnie kampanie. Jednocześnie opracowano ponownie brief Effie oraz kryteria ocen prac przez jury.

Ponadto zmieniono w Effie Awards rozkład kategorii konkursowych, których w tegorocznej edycji będzie 17. Niektóre – „Napoje alkoholowe” i „Napoje bezalkoholowe” – połączono w jedną kategorię. Natomiast inne – „Pozostałe usługi” i „Kampanie społeczne” – podzielono na kilka oddzielnych – odpowiednio na „Retail”, „Media” i „Usługi” oraz na „Kampanie pro bono” i „Kampanie dotyczące edukacji społecznej i CSR”. Ponadto pojawiły się nowe kategorie: „Promocja miejsc i wydarzeń” (obejmuje kampanie promujące miejscowości, regiony, ciekawe miejsca, wydarzenia kulturalne oraz usługi turystyczne, gastronomiczne i sprzedaż biletów), „Smart Budżet” (obejmująca kampanie będące jedynymi akcjami komunikacyjnymi dla danej marki w konkretnym okresie) oraz „Media Idea” (wyróżniająca nieprzeciętną skuteczność reklam mającą swoje źródło w pomysłach).

Zgłoszenia do rozpoczynającej się edycji Effie Awards będzie można składać przez cały czerwiec w serwisie internetowym effie.pl. Na początku czerwca SAR przeprowadzi szkolenia dla potencjalnych uczestników mające ułatwić prawidłowe wypełnianie briefów i załączanie materiałów do zgłoszeń.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Effie Awards bez podziału na agencje reklamowe i domy mediowe

3 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
walter
żenujący konkurs dla bezmózgowców
8 8
odpowiedź
User
do walter
jeszcze jeden
8 8
odpowiedź
User
Anka
Towarzystwo wzajemnej adoracji. A i tak wnioski pisze się razem z klientem. Bez względu na realne wyniki kampanii - tak się manipuluje we wniosku tym co się zakładało - ze się wygrywa;-))) Żeby konkurs miał sens i był sprawiedliwy należałoby przed kampanią zgłaszać kampanie do EFFIE i od razu informować co kampania ma zrealizować. A potem to sprawdzić. Często jest tak, że wpisuje się we wniosek coś co wyszło przez przypadek i wszystkich zaskoczyło;-))
8 8
odpowiedź