SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Ekipa Friza podwoiła biznes. Ponad milion zł zysku

W pierwszym kwartale br. influencerska Ekipa Holding zwiększyła przychody o 92 proc. do 12,65 mln zł, a jej zysk netto wzrósł z 811,9 tys. do 1,01 mln zł.

Łukasz Wojtyca i Karol "Friz" Wiśniewski, fot. materiały prasowe Ekipa Holding Łukasz Wojtyca i Karol

Kwartalne przychody Ekipa Holding z produktów (czyli głównie usług marketingowych i licencji do swoich marek) zwiększyły się z 5,99 do 9,79 mln zł, a te ze sprzedaży  towarów i materiałów (czyli m.in. odzieży i gadżetów w sklepie internetowym firmy) 649,5 tys. do 2,86 mln zł.

- Pierwszy kwartał bieżącego roku był dla nas bardzo dobry. Zwiększamy skalę naszego działania co widać po wzroście przychodów, a także skali wyników, w szczególności wyniku brutto, ponieważ rok temu wynik netto zawierał zdarzenia podatkowe - skomentował w komunikacie prasowym Karol Wojtyca, prezes Ekipa Holding.

Czytaj też: Ekipa Friza się pogodziła

Koszty operacyjne firmy zwiększyły się znacznie słabiej od przychodów: o 79,4 proc. do 10,63 mln zł, z czego wydatki na usługi obce z - 3,86 do 6,62 mln zł, a na wynagrodzenia - z 890 tys. do 1,28 mln zł.

Zysk EBITDA Ekipa Holding poszedł w górę z 952,3 tys. do 2,3 mln zł, zysk brutto - z 51,5 tys. do 1,6 mln zł, a zysk netto - z 811,9 tys. do 1,01 mln zł.

Na koniec marca firma miała 14,57 mln zł krótkoterminowych inwestycji finansowych i 11,36 mln zł długoterminowych inwestycji finansowych, wobec odpowiednio 17,4 i 6,77 mln zł rok wcześniej. Natomiast wycena posiadanych przez nią rzeczowych aktywów trwałych poszła w górę przez rok z 2,19 do 7,53 mln zł. To przede efekt zakupu działki o powierzchni 2,8 hektara pod Krakowem, gdzie spółka chce tam uruchomić siedzibę z sześcioma studiami do produkcji treści wideo i zapleczem swoich platform e-commerce.

- Najważniejszym wydarzeniem okresu było wygranie przetargu na zakup działki, na której mamy zbudować nową siedzibę naszego holdingu. Jest to nasz strategiczny projekt, który pomoże nam w dalszym rozwoju - zapewnia Łukasz Wojtyca.

Przez minione 12 miesięcy akcje Ekipa Holding staniały o 21 proc. Przy kursie 3,25 zł z zamknięcia poniedziałkowej sesji wycena spółki to 132,6 mln zł.

Jej głównym inwestorem jest influencer Karol Wiśniewski, lepiej znany jako Friz, do którego należy 41,21 proc. akcji.

Dołącz do dyskusji: Ekipa Friza podwoiła biznes. Ponad milion zł zysku

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
`12a
i super
0 1
odpowiedź