SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Arena.pl zainwestowała w Ekipę youtubera Friza

Notowana na giełdzie Arena.pl objęła 107,1 tys. akcji spółki Ekipa Holding, za którą stoi grupa youtuberów na czele z Karolem „Frizem” Wiśniewskim. Ekipa Holding niebawem ma pojawić się na bocznym rynku warszawskiej giełdy.

Karol „Friz” Wiśniewski, fot. screen z InstagramaArticle

Arena.pl objęła 107 143 akcji Ekipa Holding z serii D. Firma nie podała, ile zapłaciła za te walory. Zaznaczyła, że nie wyklucza dalszego angażowania się kapitałowego w tę spółkę.

Uzasadniła, że „pozytywnie ocenia perspektywy rozwoju Ekipa Holding i zamierza rozpocząć rozmowy w zakresie potencjalnej współpracy między platformą handlową arena.pl a Ekipa Holding”.

Według danych z KRS kapitał Ekipa Holding obejmuje też 10 mln akcji serii A, 82,8 mln serii B i 9,91 mln serii C. Wraz z rejestracją serii B jej kapitał wzrósł ze 100 tys. do 928 tys. zł, a z rejestracją serii C - do 1,03 mln zł.

Arena.pl w ostatnich latach notowała duże straty. W ub.r. przy 984 tys. zł przychodów miała 3,52 mln zł straty netto, w 2019 roku - 7,31 mln zł (przy 481 tys. zł przychodów), a w 2018 roku - 12,13 mln zł.

W spółkę na początku ub.r. zainwestował January Ciszewski, prezes i główny akcjonariusz JR Holding. Kupił poza rynkiem giełdowym 4,1 mln akcji stanowiących obecnie 6,63 proc. jej kapitału

Ekipa Holding niebawem na giełdzie NewConnect, chce produkować gry

W drugiej połowie listopada ub.r., niedługo po jej rejestracji w KRS, Ekipa Holding podpisała list intencyjny z JR Holding w sprawie potencjalnej współpracy mającej wprowadzić ją na główny lub boczny rynek warszawskiej giełdy „poprzez połączenie z publiczną spółką akcyjną w ramach realizacji transakcji odwrotnego przejęcia”.

Na początku lutego Ekipa zaczęła negocjacje dotyczące połączenia się z Beskidzkim Biurem Inwestycyjnym notowanym na bocznym rynku giełdowym NewConnect. Równocześnie JR Holding objął akcje serii C Ekipy.

Pod koniec stycznia zapowiedziano, że Ekipa wyda przynajmniej dwie gry, które przygotuje notowane na giełdzie studio T-Bull, tworzące głównie gry mobilne. Firmy podpisały ramową umowę o współpracy.

Ponadto w połowie grudnia ub.r. Ekipa zaczęła negocjacje z notowanym na giełdzie studiem All In! Games dotyczące współpracy przy przygotowaniu i wydaniu gry wideo.

Współwłaścicielem i członkiem rady nadzorczej Ekipy jest youtuber Karol Wiśniewski, lepiej znany jako Friz. Jego kanał ma 4,3 mln subskrybentów, a opublikowane na nim ponad 540 materiałów zanotowało łącznie 1,75 mld odtworzeń. Twórca jest też obecny na Facebooku i Instagramie, współpracuje z siecią Get Hero.

Dwa lata temu Friz założył grupę Ekipa, w której oprócz niego są inni youtuberzy, m.in. Tromba, Mini Majk, Wersow, Mixer, Poczciwy Krzychu, Murcix, Patec Wariatec, Marcysia i Kasia Bożek. Wiosną ub.r. zamieszali w jednym domu, żeby wspólnie tworzyć materiały. Publikują je na wspólnym kanale.

Dołącz do dyskusji: Arena.pl zainwestowała w Ekipę youtubera Friza

6 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Tygrysek
Za 107 tysięcy akcji zapłaciła 214 tysiącami swoich akcji? :)
odpowiedź
User
Fryzjer
Wiadomo - owce trzeba strzyc. Podejrzane spółeczki od lat na stratach zainwestują w ekipę dzieciaków z jutuba, które "zamierzają produkować gry". Chyba w trzy karty. Ćwoooki, kupujcie friza na rynku bocznym:-))))
odpowiedź
User
i tak i nie
Wiadomo - owce trzeba strzyc. Podejrzane spółeczki od lat na stratach zainwestują w ekipę dzieciaków z jutuba, które "zamierzają produkować gry". Chyba w trzy karty. Ćwoooki, kupujcie friza na rynku bocznym:-))))


Kupujcie na rynku bocznym aż wyjdą wam tyłem ;)
odpowiedź