SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Ekipa inwestuje 1 mln zł w produkcję muzyki

Prawie 5,6 proc. akcji spółki Closer Music (grupa IMS), zajmującej się budową i komercjalizacją własnych bibliotek muzycznych, kupią influcencerska Ekipa Holding i jeden z jej głównych akcjonariuszy JR Holding. Zapłacą łącznie 3 mln zł, a Closer Music pozyskane środki przeznaczy na dalszy rozwój.

Karol „Friz” Wiśniewski i January Ciszewski, fot. screen z Instagrama, materiały prasowe)Article

Na mocy umowy Ekipa Investments, spółka zależna Ekipa Holding, obejmie 209 udziałów Closer Music (to 1,86 proc. podwyższonego kapitału spółki) za 1 mln zł, a JR Holding - 418 (3,71 proc.). Wycena pre-money Closer Music wyniosła 50 mln zł.

W komunikacie giełdowym IMS, głównego udziałowcy Closer Music, wyliczono, że spółka wyda pozyskane 3 mln zł na dalszy rozwój, zwłaszcza na działania marketingowe i promocyjne (przede wszystkim w internecie), zwiększenie sił sprzedażowych i pozyskiwanie nowych klientów (m.in. rozbudowę internetowej aplikacji sprzedażowej) oraz dalszą budowę wysokiej jakości baz muzycznych.

Objęcie udziałów Closer Music Ekipa Investments i JR Holding zapowiedziano wiosną br., wówczas była mowa o kupnie 8,9 proc. walorów za 5 mln zł. W komunikacie IMS wyjaśniono, że kwota inwestycji została obniżona „ze względu na znacznie wyższą obecnie wartość udziałów Closer Music, związaną m.in. z kilkukrotnym wzrostem przychodów Closer Music w stosunku do 2022 roku, podpisaniem i realizacją porozumienia z ZAiKS oraz zwiększeniem baz muzycznych o kilka tysięcy wysokiej jakości utworów”.

Ekipa Investments o JR Holding w terminie pomiędzy 24. a 36. miesiącem od podpisania umowy będą mieli prawo do konwersji posiadanych udziałów Closer Music na akcje nowej emisji IMS, w cenie 3,51 zł za sztukę (to 15 proc. więcej niż średni kurs giełdowy tej spółki we wrześniu br.).

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu

- Cieszę się, że w wyniku finalizacji transakcji do naszego portfela trafia kolejna perspektywiczna Spółka. Podpisana umowa to współpraca trzech spółek publicznych: IMS, Ekipy i JR Holding. Pokazujemy, że łącząc kompetencje i środki różnorodnych podmiotów możemy kreować wartość dla akcjonariuszy wszystkich tych firm - komentuje January Ciszewski, inwestor i prezes JR Holding.

Closer Music produkuje i sprzedaje muzykę

Closer Music zajmuje się produkcją własnych baz muzycznych do ich wykorzystywania i zarabiania na wielu polach eksploatacji. Na rzecz spółki przenoszone zostają autorskie prawa majątkowe do każdego utworu, prawa pokrewne, jak również prawo do wykonywania praw zależnych (w tym do dokonywania opracowań, np. remixów, mash-upów i inne) oraz zezwolenie na wykonywanie praw autorskich osobistych za uprawnionych lub zrzeczenie się wykonywania tychże praw przez samych uprawnionych.

W portfolio Closer Music jest ponad 4 tys. utworów. Niedawno spółka uruchomiła własne studio muzyczne w Las Vegas we współpracy ze studiem DMI.

Cała grupa kapitałowa IMS w drugim kwartale br. osiągnęła wzrost przychodów z 13,28 do 17,1 mln zł, a jej zysk netto zwiększył się z 2,02 do 2,53 mln zł. Z kolei Ekipa Holding w zeszłym kwartale zwiększyła wpływy o 95 proc. do 12,76 mln zł, a jej wynik netto poszedł w górę z 1,5 mln zł straty do 1,82 mln zł zysku.

Na początku br. Ekipa Investments kupiła mniejszościowe udziały w platformie INKsearch.co służącej do rezerwacji tatuaży.

Dołącz do dyskusji: Ekipa inwestuje 1 mln zł w produkcję muzyki

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Rysio GPW
Ten z lewej to fałszywy uśmiech, który omamił dzieci. Ale za wszystkim stoi ten z prawej. Kto interesuje się giełdą to wie jak po pewnym czasie funkcjonują spółki, które ten pan wprowadza na giełdzie.
Myślę, że temu z lewej kiedyś mocno odjedzie i zobaczymy jak skończy.
odpowiedź