SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Duński „Ekstra Bladet” pokaże zdjęcia nagich mężczyzn i dojrzałych kobiet

Duński tabloid „Ekstra Bladet” zapowiedział, że będzie zamieszczał na swoich łamach nie tylko zdjęcia młodych, skąpo ubranych dziewcząt, ale także nagich mężczyzn i kobiet w bardziej zaawansowanym wieku. Gazeta wyjaśnia, że chce się dostosować do obecnych trendów kulturowych i rozszerzyć swoją formułę.

 

„Ekstra Bladet” to dziennik ukazujący się w Danii od 1904 r. Obecnie wydawcą gazety jest firma JP/Politiken Hus. Tytuł ma formę tabloidu zajmując się bieżącymi informacjami na tematy polityczne, społeczne, a także z dziedziny sportu i rozrywki.

Od 2021 r. redaktorem naczelnym „Ekstra Bladet” jest Henrik Qvortrup, który wcześniej był dziennikarzem politycznym w innym duńskim tabloidzie „B.T.” oraz w stacji TV 2.

Czytaj także: Agora urosła o 9-16 proc. w prasie, internecie i radiu. „Gazeta Wyborcza” i TOK FM z 288 tys. subskrybentów

Nie tylko dziewczęta w bieliźnie

Niedawno Henrik Qvortrup zapowiedział zmiany w formule „Ekstra Bladet”, w ramach której poprzednie hasło przewodnie dziennika – „Wyruszyć tam, gdzie inni milczą” zostało zamienione na slogan „Kiedy nikt inny się nie odważy”.

Planowane zmiany mają obejmować nie tylko publikowane treści, lecz także warstwę graficzną dziennika. Od 1976 r. na kultowej 9. stronie publikuje on fotografie skąpo ubranych młodych dziewcząt, co w przeszłości wiązało się z pewnymi kłopotami. W 2020 r. organizacje społeczne w Danii zarzuciły „Ekstra Bladet”, że w latach 70. i 80. dziennik zamieszczał we wspomnianej sekcji fotografie dziewcząt, które nie ukończyły 15 lat. W odpowiedzi gazeta w swoich archiwach zamazała kontrowersyjne zdjęcia.

Teraz  Henrik Qvortrup zapowiedział, że formuła strony 9. zostanie poszerzona. Gazeta zamierza publikować tam także zdjęcia roznegliżowanych lub nagich mężczyzn, a także kobiet w dojrzałem wieku i różnej budowy ciała.

- Chcemy podążać za zmieniającymi się trendami w kulturze i społeczeństwie - wyjaśnił Qvortrup w wywiadzie dla TV 2. - Jeśli coraz więcej osób robi sobie zdjęcia, występując na nich także w skąpych strojach lub nago i zamieszcza je w internecie, to chcemy dać im dodatkową przestrzeń do tego także na naszych łamach.

Czytaj także: Wydawcy prasowi podnoszą ceny, bo rosną koszty papieru i prądu

Redaktor naczelny zaznaczył, że obecna polityka publikowania wyłącznie fotografii młodych kobiet zawęża odbiorców jedynie do grona mężczyzn, a po zapowiedzianych zmianach może się to zmienić. Ovortrup zastrzegł też, że strona 9 nie zostanie zlikwidowania pomimo głosów krytyki, bowiem człowiek rozwija się  na różnych polach, a świadomość własnego ciała jest jednym z nich. Zapowiedział także, że pomimo zmian w formule strony będą się na niej nadal pojawiały także zdjęcia młodych modelek w bieliźnie.

Dołącz do dyskusji: Duński „Ekstra Bladet” pokaże zdjęcia nagich mężczyzn i dojrzałych kobiet

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl