SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Elektrim znowu oficjalnie ma Erę

Sąd przywrócił Elektrim jako udziałowca PTC w rejestrze przedsiębiorców.

Elektrim został przywrócony w rejestrze przedsiębiorców prowadzonym dla Polskiej Telefonii Cyfrowej (PTC) jako udziałowiec operatora sieci Era i Heyah.

„Zarząd Elektrim SA informuje, iż został powiadomiony przez Polską Telefonię Cyfrową Sp. z o.o. (PTC), że Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego przywrócił w rejestrze przedsiębiorców prowadzonym dla PTC wpis Elektrim SA jako wspólnika PTC będącego właścicielem 226080 udziałów” – podał Elektrim w komunikacie.

W marcu Sąd Apelacyjny w Warszawie odrzucił apelację kontrolowanego przez francuskie Vivendi Elektrimu Telekomunikacja od postanowienia Sądu Okręgowego w Warszawie w sprawie uznania na terytorium Polski wyroku Międzynarodowego Trybunału Arbitrażowego w Wiedniu, według którego przeniesienie 48% udziałów w PTC z Elektrimu na ET w 1999 roku było nieskuteczne. Postanowienie to jest prawomocne.

Struktura udziałowców PTC po decyzji sądu rejonowego z dnia 15 listopada – o powtórnych zmianach w Krajowym Rejestrze Sądowym (kwestionowanej przez Elektrim) – wyglądała następująco: Elektrim Telekomunikacja – 47,9998% udziałów, T-Mobile Deutschland GmbH – 22,5% udziałów, MediaOne International BV – 22,5% udziałów, Polpager Sp. z o.o. – 4,0% udziałów, CARCOM Warszawa Sp. z o.o. – 1,9% udziałów, Elektrim Autoinwest SA – 1,1% udziałów, Elektrim SA – 0,0002% udziałów.

W czerwcu Trybunał Arbitrażowy w Wiedniu stwierdził, że Deutsche Telekom (DT) w sposób ważny wykonał wobec Elektrimu opcję kupna udziałów Polskiej Telefonii Cyfrowej (PTC) i posiada obecnie 97% kapitału tej spółki.(ISB)

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Elektrim znowu oficjalnie ma Erę

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl