SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Elon Musk: W 2028 roku przychody Twittera przekroczą 26 mld dolarów

Do 2028 roku przychody Twittera zwiększą się pięciokrotnie i osiągną 26,4 mld dolarów - zapowiedział Elon Musk, który po przejęciu serwisu za 44 mld ma zostać tymczasowym szefem Twittera. Miliarder przewiduje, że duża część wpływów firmy w 2028 roku będzie pochodziła z płatnych subskrypcji.

Pod koniec kwietnia 2022 r. Twitter ogłosił, że zawarł umowę z Elonem Muskiem. Właściciel Tesli i SpaceX kupi serwis społecznościowy za kwotę ok. 44 mld dol. Zgodnie z warunkami umowy, po zamknięciu transakcji akcjonariusze Twittera otrzymają 54,2 dol. w gotówce za każdą akcję zwykłą Twittera. Oznacza to 38-proc. premię w stosunku do ceny akcji dzień przed ujawnieniem przez Muska posiadania udziałów w spółce - miał dotąd 9,2 proc. akcji firmy.

Na koniec marca br. Twitter miał 229 mln odwiedzających go codziennie użytkowników. Kwartale przychody platformy zwiększyły się o 16 proc. do 1,2 mld dol., a koszty - o 35 proc. do 1,33 mld dol. 513,4 mln zysku netto to efekt głównie rozliczenia sprzedaży sieci MoPub za 1,05 mld dolarów.

Niedawno ujawniono że Musk, po zakupie Twittera będzie kierował tą platformą jako jej tymczasowy szef. Obecny dyrektor generalny firmy, Parag Agrawal ma opuścić stanowisko. Musk przed inwestorami zapowiedział wówczas, że będzie poszukiwał właściwej osoby do kierowania Twitterem w przyszłości i zapewnił, że uczyni z serwisu zdrowy finansowo biznes.

Czytaj także: Elon Musk kupił Twittera. Jakie posiada firmy i majątek?

Musk stawia na subskrypcje

Teraz „The New York Times:” ujawnił dodatkowe szczegóły planów biznesowych Muska związanych z Twitterem, gazeta powołała się na dokumenty finansowe.

Miliarder chce zwiększyć roczne przychody Twittera do 26,4 mld dol. w 2028 r., z 5 mld pozyskanych w roku 2021. Zgodnie z planem udział reklam spadnie do 45 proc. całkowitych wpływów, z ok. 90 proc. w 2020 r., generując 12 mld dol. przychodu w 2028 r., podczas gdy kolejne 10 mld dol. mają przynieść płatne subskrypcje. Jednak na razie nie wiadomo, jakie korzyści miałaby przynieść użytkownikom zakładana wersja premium Twittera. Musk zamierza również zwiększyć przepływy pieniężne Twittera do 3,2 mld dol. w 2025 r. i 9,4 mld w 2028 r.

Miliarder obiecuje też, że ożywi firmę i zwiększy liczbę użytkowników, rozprawiając się ze spamem rozsyłanym przez boty i ograniczając moderację, aby ułatwić „swobodę wypowiedzi”.

Musk przewiduje, że może zwiększyć średni przychód Twittera na użytkownika do 30,22 dol. w 2028 r., z 24,83 dol. w roku ubiegłym. Zapowiada również, że do 2025 r. Twitter będzie zatrudniał ponad 11 tys. pracowników (obecnie jest ich 7,5 tys.).

Czytaj także: Elon Musk chce większej swobody na Twitterze. „Kluczem kontrola narracji"

Dołącz do dyskusji: Elon Musk: W 2028 roku przychody Twittera przekroczą 26 mld dolarów

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl