SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

eMarketer: wartość globalnego rynku e-commerce sięgnie w br. 1,2 bln USD

W 2013 roku globalny przychód ze sprzedaży online sięgnie 1,2 biliona dolarów. W najbliższych latach najbardziej do wzrostu przyczyni się region Azji i Pacyfiku - prognozuje firma eMarketer.

<!-- 0.5092s -->

W bieżącym roku wartość rynku e-commerce w regionie Azji i Pacyfiku ma wzrosnąć o 23 proc., przy wzrostach w Chinach i Indonezji odpowiednio o 65 proc. i 71 proc. Region ten ma w przyszłym roku pokonać Amerykę Północną, zdobywając największy udział w globalnym przychodzie ze sprzedaży online.

W Ameryce Północnej i Europie Zachodniej wciąż są odnotowywane dwucyfrowe wzrosty, ale poniżej globalnej średniej, która w tym roku ma wynieść 17 proc.

Szybciej niż w regionie Azji i Pacyfiku ma w bieżącym roku rosnąć przychód ze sprzedaży online w regionie Bliskiego Wschodu i Afryki. Inne szybko rozwijające się regiony to Ameryka Łacińska oraz Europa Środkowa i Wschodnia.

W tym roku zakupy online ma robić 1,03 miliarda osób na całym świecie, z czego 44 proc. ma pochodzić z regionu Azji i Pacyfiku (269,4 mln w samych Chinach, na 2. miejscu USA - 155,7 mln).

Europa Zachodnia i Ameryka Północna to jedyne regiony na świecie, gdzie zakupy online robi więcej niż połowa internautów. W regionie Azji i Pacyfiku penetracja ma w tym roku sięgnąć 44,6 proc. i wzrosnąć do 54,2 proc. w roku 2017.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: eMarketer: wartość globalnego rynku e-commerce sięgnie w br. 1,2 bln USD

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl