SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Emirates - pierwsze komórki w powietrzu

Linie lotnicze Emirates jako pierwsze na świecie chcą udostępnić połączenia komórkowe na pokładach swoich samolotów.

Usługa ma wystartować już w styczniu przyszłego roku. Udostępnić ma ona bezpieczne połączenia komórkowe, zarówno głosowe ale i za pomocą wiadomości tekstowych. Dzwoniący będą mogli oczywiście wykorzystywać własne telefony komórkowe. Po uzyskaniu odpowiednich pozwoleń pierwszym z samolotów, w którym zostanie zaproponowana pasażerom możliwość połączeń ma być jeden z Boeingów 777.

Europejscy przewoźnicy również planują rozwój usług telefonii komórkowej na pokładach swoich maszyn. Rozwiązania te mają być uruchomione w przyszłym roku.

Linie Emirates poinformowały o zainwestowaniu w technologię około 27 mln dolarów. Dostawcą potrzebnego sprzętu jest firma AeroMobile. Jak wspomniano w materiale prasowym, sprzęt ten pozwala telefonom komórkowym pasażerów na pracę z minimalną mocą, co wpływać ma na zwiększenie bezpieczeństwa wykorzystania ich na pokładzie samolotów. Maksymalna liczba jednocześnie prowadzonych w samolocie rozmów komórkowych ma być ograniczona do około 5-6 połączeń.

Komórki na pokładzie samolotów Emirates mają być ułatwieniem dla pasażerów linii. Przedstawiciele firmy twierdzą, że już teraz każdego miesiąca latający z nią pasażerowie dzwonią z zainstalowanych w kabinach telefonów około 6 tys. razy. By komórki nie zakłócały podróży innych pasażerów, obsługa pokładowa ma instruować ich użytkowników by ci wyłączali dzwonki i wykorzystywali powiadomienia wibracyjne. Personel samolotu ma mieć także możliwość pełnej kontroli nad usługą i trybami jej działania, np. udostępnianie wyłącznie połączeń SMS podczas lotów nocnych.

Obecnie flota Emirates składa się z ponad 90 samolotów.

Źródło: Yahoo! - pclab.pl

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Emirates - pierwsze komórki w powietrzu

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl