SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

EmiTel kupił spółkę Info-TV-Operator za 114,5 mln zł

EmiTel kupił spółkę Info-TV-Operator, która w oparciu o własną infrastrukturę zajmuje się głównie emisją programów radiowych i telewizyjnych na terenie całej Polski, za 114,5 mln zł od Magna Polonia, podał EmiTel w komunikacie. Transakcja nie podlegała zgłoszeniu do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK).

"Dzięki transakcji uzupełniona zostanie sieć masztów i wież w miejscach gdzie nasza infrastruktura nie była do tej pory wystarczająco rozwinięta. Nowe obiekty posłużą do emisji naziemnej telewizji cyfrowej, emisji radiowych oraz do świadczenia usług dla operatorów komórkowych, a także innych podmiotów wykorzystujących łączność radiową" - powiedział prezes EmiTela Przemysław Kurczewski.

"Przejęcie Info-TV-Operator to element realizacji długofalowej strategii inwestowania i budowania nowoczesnej infrastruktury wieżowej w Polsce" - dodał.

Transakcja została zrealizowana poprzez przejęcie spółki holdingowej Romford Investments sp. z o.o., która posiada 100% udziałów w kapitale zakładowym Info-TV-Operator. Spółka ta zarejestrowana została w 2012 r., podano w materiale.

W 2012 r. przychody Info-TV-Operator wyniosły 21,4 mln zł. Ze względu na poziom obrotów Info-TV-Operator, transakcja nie podlega obowiązkowi zgłoszenia Prezesowi UOKiK" - czytamy dalej.

Info-TV-Operator Spółka z o.o. z siedzibą w Zamościu powstała we wrześniu 2003 roku w wyniku połączenia spółek Info Inwestycje Sp. z o.o. oraz TV-FM Sp. z o.o. Jest niezależnym operatorem telekomunikacyjnym, zajmującym się emisją programów radiowych i telewizyjnych dla nadawców publicznych i komercyjnych na terenie całej Polski.

Info-TV-Operator jest aktywnym uczestnikiem procesu rozwoju cyfrowych technik nadawczych w Polsce, prowadzi intensywne prace nad wdrożeniem emisji programów telewizyjnych w systemach DVB-T i DVB-H. W 2009 roku spółka została wybrana przez Urząd Komunikacji Elektronicznej (UKE) hurtowym operatorem telewizji mobilnej.

Dołącz do dyskusji: EmiTel kupił spółkę Info-TV-Operator za 114,5 mln zł

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Pozdrowionka z Krakowa
No to kolego Gomuliński .... Walizka pod pache i na Seszele! Zasłużony odpoczynek:-)
odpowiedź