SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Emitel i Polsat pomagają w utrzymaniu emisji telewizji w Ukrainie

Firma Emitel, operator multipleksów telewizji cyfrowej w Polsce, zaangażowała się w pomoc w utrzymaniu emisji telewizji i radia w Ukrainie. Emitel dostarczył m.in. bezpłatnie dużej mocy nadajniki na potrzeby nadawania telewizji cyfrowej oraz nadajniki radia FM razem ze wszystkimi systemami niezbędnymi do ich działania - dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl. Część sprzętu niezbędnego do emisji telewizji dostarczyła też Grupa Polsat Plus.

fot. EmitelArticle

W wyniku rosyjskich ataków rakietowych i bombardowań, które zaczęły się pod koniec lutego, uszkodzonych zostało kilkadziesiąt ukraińskich ośrodków nadawczych.

- Z uwagi na wojnę informacyjną i bezpieczeństwo obywateli przywrócenie stabilnej transmisji radia i telewizji jest dziś jednym z kluczowych zadań dla rządu Ukrainy. Po ataku Rosji na Ukrainę i pierwszych przekazach medialnych o uszkodzeniach infrastruktury telekomunikacyjnej oraz nadawczej, nawiązaliśmy bezpośredni kontakt z partnerami ukraińskimi i zaoferowaliśmy wsparcie. Uruchomienie pomocy musiało jednak poczekać na sprzyjający moment. Gdy tylko otrzymaliśmy już oficjalną prośbę od rządu Ukrainy, by pomóc w naprawie systemów łączności bezzwłocznie podjęliśmy stosowne działania - mówi nam Agnieszka Sobucka, rzecznik prasowy Emitela.

Urządzenia przekazane przez Emitela pomogą przywrócić możliwość nadawania sygnału telewizyjnego oraz radiowego tam, gdzie on jest dziś szczególnie potrzebny, czyli na wschodzie Ukrainy.

- Mając na uwadze kwestie bezpieczeństwa nie możemy przekazywać szczegółów dotyczących rodzaju przekazywanego sprzętu oraz jego docelowej lokalizacji - mówi Sobucka. Firma nie ujawnia wartości przekazanego do Ukrainy sprzętu.

Dodatkowo Emitelowi udało się zaangażować w pomoc innych operatorów europejskich. Firma koordynuje pomoc i uczestniczy w przekazywaniu darowizn. - Jedna z naszych lokalizacji stała się punktem przeładunkowym sprzętu przekazanego m.in. przez hiszpański Cellnex, fińskiego operatora Digita oraz Grupa Polsat Plus. Zakładamy, że wkrótce pojawi się pomoc również ze strony innych firm - mówi Sobucka.

- Jednej z ukraińskich firm medialnych przekazaliśmy profesjonalne satelitarne zestawy odbiorcze do naziemnych nadajników telewizyjnych, które pozwalają zapewnić ciągłość nadawania telewizji w Ukrainie - mówi nam Olga Zomer, rzecznik prasowa Cyfrowego Polsatu.

Od początku inwazji rosyjskiej w Ukrainie Emitel zapewnia w Polsce możliwość nadawania stacji radiowych w języku ukraińskim, a także współpracuje z polskimi nadawcami telewizyjnymi przy uruchomieniu ukraińskich kanałów telewizyjnych.

Firma Emitel to operator radiofuzyjny i radiotelekomunikacyjny, który realizuje usługi na rzecz wielu naziemnych nadawców radiowo-telewizyjnych oraz operatorów komórkowych. W 2021 r. zwiększył przychody o 8,3 proc. do 485,91 mln zł i zanotował 112,94 mln zł zysku netto.

Dołącz do dyskusji: Emitel i Polsat pomagają w utrzymaniu emisji telewizji w Ukrainie

11 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Upa
Zastanawiam czy my jeszcze żyjemy w Polsce czy może już na Ukrainie może zmienimy swój hymn i barwy Flagi tak dla solidarności z Ukrainą
odpowiedź
User
MB
Zastanawiam czy my jeszcze żyjemy w Polsce czy może już na Ukrainie może zmienimy swój hymn i barwy Flagi tak dla solidarności z Ukrainą
Też mam takie obawy, że połączą Polskę z tymi ....
odpowiedź
User
SenioRita
Emitel ma w głębokim poważaniu widzów/odbiorców mux8 z okolic Konina tj słaby sygnał, który odbieram od święta, a mieszkam 20 km od nadajnika Żółwieniec. A po za tym, wariaci żądzą, a ty się dostosuj.
odpowiedź