SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

W Empiku można już płacić spojrzeniem. Ruszają płatności biometryczne w Polsce

Firma Mastercard we współpracy z siecią Empik i PayEye wystartowała z pilotażowym programem płatności biometrycznych w Polsce. W pierwszych salonach można już zapłacić za pomocą spojrzenia.

Empik i Mastercard ruszają z pilotażem płatności biometrycznych (fot. materiały prasowe)Empik i Mastercard ruszają z pilotażem płatności biometrycznych (fot. materiały prasowe)

Jak zaznaczają w komunikacie prasowym sami zainteresowani na bazie badań z 2021 roku, 74 proc. konsumentów deklaruje pozytywne nastawienie do technologii biometrycznych. Również w Polsce to narzędzie staje się coraz bardziej popularne, zwłaszcza wśród młodych ludzi. Z tego też powodu Mastercard we współpracy z firmą Empik i polskim fintechem PayEye zdecydowało się na uruchomienie pilotażu płatności biometrycznych.

Na starcie ta metoda płatnicza stanie się dostępna w pięciu salonach Empiku. Oto ich lokalizacje: Warszawa Westfield Mokotów, Wrocław Bielany, Kraków Kazimierz, Poznań Posnania oraz Czeladź M1. Klienci jako pierwsi w Polsce będą mogli przetestować płatność za zakupy spojrzeniem.

- Mastercard jest pionierem innowacyjnych i zwiększających bezpieczeństwo metod płatności oraz standaryzacji. Polska natomiast jest idealnym miejscem dla tak przełomowego programu pilotażowego. To właśnie nasz kraj był jednym z pierwszych, w którym zostały wprowadzone płatności zbliżeniowe kartami Mastercard, a polscy konsumenci są liderami w zakresie otwartości na innowacje. (…) Wierzymy, że biometria może zapewnić konsumentom najlepsze w swojej klasie doświadczenia, równoważąc wygodę i bezpieczeństwo, i nie możemy się doczekać skalowania naszego programu tutaj w Polsce – mówi Marta Życińska, dyrektorka generalna polskiego oddziału Mastercard Europe.

Czytaj też: Empik przestał sprzedawać dzienniki. Zainteresowanie tylko malało

Płatność biometryczna w salonach sieci Empik

Współpraca między Mastercard, Empik i PayEye ma pozwolić na jeszcze większe udoskonalenie doświadczenia zakupowego konsumentów i upowszechnić wśród nich nowy, nowoczesny sposób płatności w sklepach, który poszerza wachlarz dotychczas dostępnych opcji. Płatność biometryczna z wykorzystaniem fuzji biometrii tęczówki oka i twarzy dostępna będzie od 12 czerwca.

Co ważne, program Mastercard Biometric Checkout jest oparty na globalnie obowiązującym zestawie norm opracowanych przez Mastercard, których przestrzegają banki, sprzedawcy i dostawcy technologii, co pozwala zapewnić bezpieczeństwo i prywatność podczas dokonywania płatności biometrycznych.

- Udział w Mastercard Biometric Checkout Program to ogromne wyróżnienie i zwieńczenie naszej ciężkiej pracy nad najlepszą technologią biometryczną na świecie. Wierzymy, że płatności spojrzeniem to rozwiązanie globalne, które niezależnie od szerokości geograficznej zapewnia konsumentom najwyższe bezpieczeństwo, komfort użytkowania oraz niesamowite doświadczenia - zapewnia Daniel Jarząb, CEO PayEye.

Czytaj także: Mastercard wprowadza platformę GdzieJakiBiznes.com

Dołącz do dyskusji: W Empiku można już płacić spojrzeniem. Ruszają płatności biometryczne w Polsce

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
lkjhg
Kto wyraził zgodę, by prywatna firma o zasięgu międzynarodowym gromadziła dane biometryczne Polaków?

Kiedy włącza się urządzenie skanujące twarze klientów? Ono powinno mieć założony pokrowiec/klapkę, co jako jedyne rozwiązanie gwarantuje, ze kamera nie utrwala wizerunku klientów, którzy nie chcą być skanowani, czyli przytłaczającej większości.

Gdyby takie urządzenia zamontowano w Niemczech, Francji czy innym kraju, skończyłoby się procesanni i odszkodovvaniami.
odpowiedź
User
cai_lun
Patrzcie ich.
odpowiedź