SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Energia dla Firm chce pozyskać 20 mln zł, rozważa debiut giełdowy

Energia dla Firm (EdF), spółka działająca w segmencie handlu energią, rozważa przeprowadzenie oferty publicznej lub prywatnej, poinformował prezes Paweł Owczarski w rozmowie z agencją ISB. Spółka planuje pozyskać na rozwój ok. 20 mln zł.

Energia dla Firm chce pozyskać 20 mln zł, rozważa debiut giełdowy

"Obecnie pracujemy nad przekształceniem firmy w spółkę akcyjną. Termin oferty będzie zależeć od sytuacji na rynku kapitałowym. To może być II połowa tego lub I połowa następnego roku" - powiedział ISB Owczarski. Według niego, spółka może zostać wprowadzona na NewConnect.

"To i tak będzie jedna z największych ofert na rynku alternatywnym i dlatego rozważamy również scenariusz oferty publicznej" - zaznaczył Owczarski.

Nie wykluczył, że zamiast oferty publicznej lub prywatnej, spółka pozyska inwestora strategicznego bezpośrednio. Podkreślił jednak, że upublicznienie spółki jest bardzo interesujące dla udziałowców, bo liczą, że sytuacja w branży energetycznej (w tym bardzo duże podwyżki cen energii) sprawią, że rynek będzie wyceniał firmy z tego sektora z premią.

Energia dla Firm rozpoczęła działalność pod koniec 2010 r. Obecnie za jej pośrednictwem energię kupuje ok. 11 tys. klientów (głównie firm z sektora MŚP). W 2011 r. spółka zanotowała 103 mln zł przychodów i ok. 2 mln zł zysku netto.

"Zakładamy, że w tym roku przychody wyniosą nie mniej niż 400 mln zł, a marża EBITDA będzie kształtować się na poziomie 5-6%" - powiedział Owczarski. W dłuższym terminie marża EBITDA ma wynosić 5-8%.

Spółka obecnie analizuje dwa scenariusze rozwoju. W jednym rozwijałaby kompetencje w handlu kontraktami na energię na giełdzie, w drugim - weszłaby sama na rynek wytwarzania energii.

"Rozwój w którymś z tych kierunków jest potrzebny, żeby zapewnić spółce perspektywy dłuższego wzrostu. Środki pozyskane w ofercie publicznej lub prywatnej będą służyć realizacji jednej z tych dwóch strategii" - zaznaczył prezes EdF.

Energia dla firm jest niezależnym sprzedawcą energii elektrycznej. Udziałowcami spółki, za pośrednictwem wehikułu zarejestrowanego na Cyprze, są inwestorzy indywidualni.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Energia dla Firm chce pozyskać 20 mln zł, rozważa debiut giełdowy

9 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Karina
jesteśmy z mężem klientami energii dla firm i jesteśmy bardzo zadowoleni, więc trzymam za nich kciuki
8 9
odpowiedź
User
obserwator
najpierw niech posprzątają podwórko i skończą z przekrętami
UOKiK prowadzi obecnie postępowanie wyjaśniające, w sprawie wstępnego ustalenia, czy w związku z treścią umów i sposobem ich zawierania z konsumentami przez spółkę Energia dla Firm nastąpiło naruszenie przepisów uzasadniające wszczęcie postępowania w sprawie zakazu stosowania praktyk naruszających zbiorowe interesy konsumentów – poinformował nas Maciej Chmielowski z biura prasowego UOKiK.
8 8
odpowiedź
User
sano
niech zrobią porządek i przestana oszukiwać biednych ludzi!
8 8
odpowiedź