SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Energooszczędność coraz chętniej stosowana, wciąż niska świadomość

Polacy coraz chętniej stosują energooszczędne rozwiązania, ale nadal mają niską świadomość odnośnie struktury zużycia energii w swoich domach - wynika z badania Millward Brown SMG/KRC.

51% respondentów uważa, że najwięcej energii konsumują urządzenia elektryczne. Tymczasem w rzeczywistości najbardziej energochłonne jest ogrzewanie, ale wskazało na nie tylko 19% ankietowanych. Pozostałe osoby uznały, że najwięcej energii pochłania ogrzewanie wody (14%) oraz oświetlenie (13%).

Większość badanych osób potwierdziło, że dostrzega konieczność racjonalnego wykorzystywania energii cieplnej i elektrycznej oraz wie, w jaki sposób można to osiągnąć.

Energooszczędny dom i mieszkanie kojarzy się Polakom przede wszystkim z obniżeniem kosztów eksploatacji – 47% ankietowanych wskazuje aspekt finansowy jako największą korzyść wynikającą z mieszkania w energooszczędnym budynku. Mniejsze znaczenie ma ochrona środowiska naturalnego (22%), poprawa jakości i komfortu życia (16%) oraz pozytywny wpływ na zdrowie (12%).

Badanie "Energooszczędność w moim domu" zostało przeprowadzone w dniach 25-27 stycznia 2013 r. przez Millward Brown SMG/KRC na zlecenie Effective Public Relations oraz IRA Inteligentne Rozwiązania Automatyki, NSG Group (właściciel marki Pilkington), Philips, Rockwool, Skanska Residential Development i Velux. Sondaż zrealizowany został w formie telefonicznego wywiadu kwestionariuszowego na reprezentatywnej ogólnopolskiej próbie 1002 osób w wieku od 18 lat.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Energooszczędność coraz chętniej stosowana, wciąż niska świadomość

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl