SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Era UMTS dla wybranych

Sieć komórkowa Era uruchomiła pierwszą w Polsce sieć 3G, ale tylko dla wybranych

- Dzięki uruchomieniu przez PTC sieci telefonii 3G, Polska dołączyła do elitarnego klubu około
20 państw świata, w których można korzystać z sieci UMTS (Universal Mobile Telecommunication System). Wydarzenie to jest prawdziwym przełomem w polskiej telekomunikacji i potwierdza, że PTC sukcesywnie wyznacza nowe standardy na rynku komunikacji i łączności - poinformowała Era w komunikacie.

Obecnie UMTS testuje ponad 1000 klientów sieci Era testuje.

Prędkość transmisji w systemie UMTS osiąga 384 Kbit/s., co zapewnia nową jakość, m.in., poprzez ofertę nowych usług multimedialnych, czy dostęp do Internetu i sieci korporacyjnych. UMTS  w przyszłości pozwoli także na transmisję sygnału telewizyjnego, video konferencje oraz rozmowy przez video telefony.
 
W pierwszej fazie w testach bierze udział ponad 1000 klientów korporacyjnych i indywidualnych. Testy mają na celu zbadanie satysfakcji i realnych potrzeb użytkowników tak, aby umożliwić zaoferowanie najwyższego poziomu w momencie komercyjnego uruchomienia usługi.
 
Polska Telefonia Cyfrowa jest liderem w wyznaczaniu nowych kierunków rozwoju na rynku zaawansowanych technologii mobilnych. Gotowe rozwiązanie 3G operator zaprezentował już  3 lata temu. We wrześniu 2001, podczas Krajowego Sympozjum Telekomunikacyjnego (KST)
w Bydgoszczy, PTC przeprowadziła jako pierwsza na polskim rynku rozmowę poprzez sieć komórkową trzeciej generacji UMTS. Od jesieni 2001 roku do 2002 roku sieć Era realizowała testy technologiczne systemów UMTS, które wypadły pomyślnie i pozwoliły na podjęcie kolejnych działań. We wrześniu 2002, podczas kolejnego KST, przeprowadzono pomiędzy Poznaniem  a Bydgoszczą pierwsze w Polsce video połączenie wykorzystując do tego technologię UMTS.
W styczniu 2004 roku podpisano porozumienie z firmą Siemens, na mocy którego firma ta zobowiązała się do dostarczenia operatorowi rozwiązania do budowy sieci UMTS w Warszawie  i okolicach.

Warszawa jest pierwszym etapem w tworzeniu sieci UMTS przez PTC. Przyznana w grudniu 2002 koncesja UMTS przewiduje, że do końca 2007 roku sieć ta powinna objąć swym zasięgiem co najmniej 20% mieszkańców Polski. Inwestycje w budowę sieci UMTS zapewniają nie tylko postęp technologiczny i dostęp do najnowocześniejszych technologii, ale tworzą też wiele nowych miejsc pracy dla wysoko wykwalifikowanych specjalistów. Dodatkowo, są niezbędnym warunkiem
w procesie edukacyjnym oraz w tworzeniu nowoczesnego społeczeństwa informacyjnego

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Era UMTS dla wybranych

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl