SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Era zmieni się w T-Mobile w przyszłym roku

Polska Telefonia Cyfrowa (PTC) zastąpi markę Era marką T-Mobile już w II kwartale 2007 roku.

Spółka przeznaczy w 2007 roku na inwestycje do 15% przychodów. Zarząd zaproponuje też wypłatę dywidendy z zysku za 2006 rok, zapowiedział podczas weekendowego spotkania z dziennikarzami prezes PTC Klaus Hartmann.

„Zanim przeprowadzimy rebranding, musimy przeprowadzić analizy rynkowe i właściciele muszą podjąć formalną decyzję. Takiej decyzji jeszcze nie ma. Realistycznie rzecz biorąc, rebranding może być przeprowadzony w II kwartale przyszłego roku” – powiedział Hartmann.

„Zaczynam wierzyć, że rebranding może być sukcesem. W Polsce bardzo udana była zmiana marki Idea na Orange” – dodał.

Hartmann powiedział, że opłaty licencyjne za użytkowanie marki T-Mobile przez PTC będą dużo niższe niż w przypadku royalties opłacanych przez PTK Centertel. Operator sieci Orange przekazuje z tego tytułu do France Telecom 1,5% swoich rocznych przychodów. Polityka Deutsche Telekom, który ma 97% udziałów PTC, jest w tym zakresie inna.

„Deutsche Telekom na Węgrzech pobiera za używanie marki opłaty stanowiące tylko niewielką część tego, co płaci w Polsce Orange” – powiedział prezes PTC.

Nie wiadomo jeszcze, co stanie się z innymi markami PTC, a więc Heyah i Tak Tak. Hartmann zasugerował jednak, że możliwe, iż zostaną one zachowane. Tak stało się z innymi odnoszącymi sukces markami w grupie DT, np. na Węgrzech.

Szef operatora zapowiedział, że w przyszłym roku spółka przeznaczy na inwestycje do 15% przychodów. Firma zainwestuje przede wszystkim w technologię UMTS i rozbudowę sieci sprzedaży.

Hartmann powiedział, że wyznaczonym dla niego celem finansowym na przyszły rok jest osiągnięcie przez PTC w nadchodzącym roku 1,7 mld euro przychodów i 500 mln euro EBITDA. Taką prognozę dla polskiej spółki zależnej niedawno przedstawił prezes Deutsche Telekom.

„To jest cel wyznaczony mi przez akcjonariuszy” – powiedział Hartmann. Dodał, że w tym roku DT będzie konsolidował wyniki PTC przez dwa miesiące, a polska spółka zwiększy EBITDA Deutsche Telekom o 100 mln euro.

Hartmann powiedział, że będzie rekomendował wypłatę dywidendy z zysku PTC za 2006 rok.

„To jest wielka firma, która może wypłacać ogromną dywidendę. Zarząd będzie rekomendował wypłatę dywidendy z zysku za 2006 rok” – powiedział szef PTC.

Prezes operatora Ery poinformował, że obecnie firma ma niemal 12 mln klientów.

„Jesteśmy bardzo blisko 12 mln klientów. Do końca roku pozostaniemy w okolicach tej liczby” – powiedział.

Hartmann powiedział, że PTC będzie otwierać swoją sieć dla operatorów wirtualnych (MVNO), ponieważ tego wymagają od spółki regulacje rynkowe, ale nie będzie się z tym spieszyć.

Umowa z MVNO nie będzie na pewno podpisana w tym roku. PTC nie jest też w zaawansowanych negocjacjach w tej sprawie z żadną firmą. Do tej pory umowę na wykorzystanie swojej sieci PTC podpisała tylko z Cyfrowym Polsatem.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Era zmieni się w T-Mobile w przyszłym roku

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl