SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Ericsson: 1,5 miliarda subskrypcji 5G w 2024 r.

Do końca 2024 r. zasięg 5G pokryje ponad 40 proc. globalnej populacji, a ulepszony mobilny internet szerokopasmowy osiągnie poziom 1,5 miliarda abonamentów. Sprawi to, że 5G będzie najszybszą generacją technologii komórkowej, która zostanie wdrożona w skali globalnej - prognozuje firma Ericsson w najnowszej edycji raportu Ericsson Mobility Report.

Article

Kluczowymi czynnikami wdrożenia technologii 5G jest zwiększona pojemność sieci, niższy koszt na gigabajt oraz nowe wymagania dotyczące użycia.

Ameryka Północna i Azja Północno-Wschodnia będą przewodzić we wprowadzaniu 5G. Przewiduje się, że do końca 2024 r. w Ameryce Północnej subskrypcje 5G będą stanowić 55 proc. subskrypcji mobilnych. Prognoza dla Azji Północno-Wschodniej wynosi ponad 43 proc.

Natomiast prognoza dla Europy Zachodniej wskazuje, że do końca 2024 r. 5G będzie stanowić około 30 proc. abonamentów mobilnych w tym regionie.

Wykorzystanie technologii NB-IoT i Cat-M1 napędza wzrost liczby połączeń komórkowych IoT na całym świecie. Przewiduje się, że z prognozowanych na 2024 r. 4,1 miliarda abonamentów IoT, liczba dla Azji Północno-Wschodniej wyniesie 2,7 miliarda.

Jak wskazuje firma Ericsson, zróżnicowane i zmieniające się wymagania w szerokim zakresie zastosowań skłaniają usługodawców do wdrażania na swoich rynkach zarówno NB-IoT, jak i Cat-M1.

Pomiędzy III kwartałem 2017 r. a III kwartałem 2018 r. mobilny przesył danych wzrósł o 79 proc., a główną siłą napędową tego wzrostu były Chiny.

W III kwartale 2018 r. mobilny przesył danych wzrósł o 79 proc. rok do roku, co jest najwyższym wzrostem od 2013 r. Wyraźny wzrost został spowodowany zwiększonym przesyłem danych na smartfon w Azji Północno-Wschodniej, głównie w Chinach. Przy wzroście ruchu na smartfon wynoszącym ok. 140 proc. między końcem 2017 r. a końcem 2018 r., region odnotowuje drugi najwyższy poziom przesyłu danych na smartfon na poziomie 7,3 gigabajta na miesiąc. Jest to porównywalne do przesyłania danych wideo HD przez ok. 10 godz. miesięcznie.

Najwyższy ruch danych na jeden smartfon występuje w Ameryce Północnej - do końca tego roku ma wynieść 8,6 gigabajtów na miesiąc, co można porównać do przesyłania danych wideo HD przez ponad 12 godz. miesięcznie.

Ponadto przewiduje się, że w latach 2018-2024 łączny ruch danych w sieci komórkowej wzrośnie pięciokrotnie, a do końca tego okresu sieci 5G będą obsługiwać 25 proc. ruchu mobilnego.

- Przewiduje się, że rozwój zasięgu i liczby abonentów technologii 5G będzie szybszy niż w przypadku poprzednich generacji. W tym samym czasie rynek IoT nadal silnie rośnie. To co widzimy, to początek fundamentalnych zmian, które wpłyną nie tylko na rynek konsumencki, ale także na wiele branż - stwierdził Fredrik Jejdling, wiceprezes Ericsson ds. sieci biznesowych.

  • Więcej informacji:
  • 5G
Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Ericsson: 1,5 miliarda subskrypcji 5G w 2024 r.

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl