SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Ericsson kupuje Redback Networks

Ericsson i Redback Networks Inc. ogłosiły podpisanie ostatecznej umowy, zgodnie z którą Ericsson kupi akcje Redback za 25,00 USD za sztukę, czyli za łączną cenę około 1,9 miliarda USD.

Carl-Henric Svanberg, prezes i dyrektor generalny Ericsson, powiedział: „Połączenie sił obu spółek będzie bardzo wartościowe dla klientów i akcjonariuszy oraz pobudzi istniejące możliwości oferowane pracownikom. Tempo rozwoju IP zwiększa się. W miarę jak operatorzy przechodzą na rozwiązania konwergentne zgodne z IP, jakość usług wymaga coraz bardziej zaawansowanych routerów o wysokiej przepustowości”.

„Połączenie inteligentnej technologii routingu spółki Redback i wiodącej technologii IMS (IP Multimedia Subsystem) firmy Ericsson, transportu optycznego i dostępu szerokopasmowego daje nam wiodącą pozycję pod względem kompleksowych rozwiązań IP przeznaczonych zarówno dla operatorów stacjonarnych jak i mobilnych” – dodał Svanberg.

Svanberg podsumował: „Transakcja ta jest spójna z naszą strategią wzrostu organicznego uzupełnianą dodatkowymi nabyciami przyspieszającymi nasz czas wprowadzania nowych rozwiązań na rynek i wzmacniających naszą pozycję rynkową. Redback wnosi wiodące technologie IP, pozycję rynkową i zespół o bardzo dużych kompetencjach, co przy udziale Ericsson daje wyjątkową ofertę dla naszych klientów”.

W ramach umowy Redback stanie się spółką w pełni zależną od firmy Ericsson. Ericsson ma zamiar zachować biura i urządzenia Redback w San Jose (Kalifornia) i innych lokalizacjach.

 Redback został założony w roku 1996 w San Jose (Kalifornia), sercu Doliny Krzemowej i jest notowany na giełdzie NASDAQ od roku 1998. Klientami Redback jest 700 operatorów w ponad 80 krajach. Firma zatrudnia około 800 osób, w tym 500 inżynierów w działach badawczo-rozwojowych. Piętnastu z czołowych 20 operatorów telefonii na świecie korzysta z technologii Redback, w tym z routerów szerokopasmowych do obsługi danych IP, usług głosowych i wideo.

Redback zapewnia operatorom dostęp szerokopasmowy, telefonię, telewizję i usługi mobilne oparte na Internecie. Obroty spółki wzrosły o 33% w 2005 i 87% przez pierwsze dziewięć miesięcy roku 2006, osiągając poziom 197 mln USD.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Ericsson kupuje Redback Networks

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl