SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Ernest Zozuń odchodzi z Radia 357. „Warunki niemożliwe do przyjęcia”

Z internetowym Radiem 357 rozstaje się Ernest Zozuń, od niedawna prowadzący „Oko na świat” w TVP Info. Wyjaśnia, że warunki dalszej współpracy są dla niego nieakceptowalne. - Próbowaliśmy zmniejszyć zaangażowanie Ernesta u nas, ograniczając je do cyklu „Radio Świat” - ale Ernest nie skorzystał z tej propozycji - opisuje zarząd Radia 357.

Ernest Zozuń o zakończeniu współpracy z Radiem 357 poinformował na Facebooku. - Wczoraj dowiedziałem się, że nie ma dla mnie więcej miejsca w Radiu357. Przedstawiono mi warunki dalszej współpracy, które były niemożliwe do przyjęcia /nie chodzi o warunki finansowe/ - opisał.

Dziennikarz od 19 stycznia prowadzi na antenie TVP Info wieczorny program „Oko na świat” o wydarzeniach z zagranicy. Jest on emitowany codziennie, dotychczas o godz. 23.00, a od 1 lutego o 22.25. W zeszły weekend do grona gospodarzy dołączyli Aleksandra Rutkowska i Paweł Zieliński.

 

Ernest Zozuń w Radiu 357 i Trójce

Z Radiem 357 Ernest Zozuń był związany od startu rozgłośni na przełomie 2020 i 2021 roku. Był głównym gospodarzem „Popołudniówki 357”, nadawanej od poniedziałku do piątku w godz. 16-18.

- Na tych falach muszę się z Państwem pożegnać. Ale mówię do zobaczenia, i być może też kiedyś, do usłyszenia. Na innych falach - stwierdził na Facebooku.

 

Zarząd Radia 357 podkreślił, że Ernest Zozuń włożył wiele pracy w rozwój audycji popołudniowej. - Rozważając, co dalej, uznaliśmy, że nie da się sensownie kierować rozwojem tak dużej audycji i łączyć tego zadania z pracą w innych redakcjach. Próbowaliśmy zmniejszyć zaangażowanie Ernesta u nas, ograniczając je do cyklu „Radio Świat” - ale Ernest nie skorzystał z tej propozycji - opisano w komunikacie dla patronów.

Władze stacji podziękowały Zozuniowi „za ogrom pracy i serca włożone w Popołudniówkę i nie tylko – za wszystkie relacje, eskapady czy spotkania z Państwem, naszymi Patronami”. - Nic nie jest na stałe – takie rozstania też. Liczymy, że jeszcze nasze drogi się przetną, a do tego czasu trzymamy kciuki – za nowy program w TV oraz inne projekty, w które Ernest zdecyduje zaangażować swój dziennikarski talent. Powodzenia! - podkreśliły.

CZYTAJ TEŻ: Nowa dyrektor Trójki nowości wprowadzi na wiosnę. “Nie chcę burzyć Radia 357 i Nowy Świat”

Wcześniej przez ponad dwie dekady Ernest Zozuń pracował w Polskim Radiu. Przygotowywał reportaże z Polski i zagranicy, w latach 2003-2005 był korespondentem w Iraku, a przez kolejne dwa lata w Moskwie. Od 2008 roku był związany z Trójką, gdzie współtworzył popołudniowe pasmo „Zapraszamy do Trójki” oraz audycję „Trzy strony świata”.

„Popołudniówka 357” z nowym szefem i prowadzącym

Nowym szefem „Popołudniówki 357” został Andrzej Rudke. - Będzie łączył tę rolę z kierowaniem naszym newsroomem. Jego opieka będzie gwarancją, że Popołudniówka utrzyma najwyższe standardy i dostarczy Państwu rzetelnej wiedzy i ciekawych, bieżących komentarzy, jak dotychczas - zapewnia zarząd Radia 357.

Od pierwszej połowy stycznia wśród gospodarzy audycji jest Krzysztof Zimoch, związany ze stacją od wiosny 2022 roku (został wtedy korespondentem w Łodzi). Gospodarzem audycji pozostaje Patrycjusz Wyżga, a niektóre wydania prowadzą Michał Olszański (ma znów być gospodarzem „Magazynu Expressu Reporterów”, który niebawem wróci do TVP) i Maria Guzek (od trzech tygodni jest reporterką programu informacyjnego TVP „19.30”).

Z grona prowadzącących „Popołudniówkę 357” ubył natomiast Grzegorz Sajór, po tym jak w drugiej połowie grudnia został dyrektorem Telewizyjnej Agencji Informacyjnej. Zaznaczył, że w rozgłośni dalej będzie prowadził co dwa tygodnie swoją autorską audycję „Korzenie i skrzydła”.

Działalność Radia 357 jest oparta na wpłatach od internautów. Na platformie Patronite rozgłośnię wspiera obecnie 51 tys. użytkowników, przekazując co miesiąc 971 tys. zł.

Spółka zarządzająca Radiem 357 w 2022 roku zwiększyła przychody o 27 proc. do 13,3 mln zł, więcej zarobiła zarówno z wpłat od słuchaczy, jak i reklam. Jej zysk netto zmalał z 508,5 do 455,7 tys. zł, w całości przeznaczono go na kapitał zapasowy.

Dołącz do dyskusji: Ernest Zozuń odchodzi z Radia 357. „Warunki niemożliwe do przyjęcia”

59 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
2PaC
Oko na świat reż zostanie zdjęte już gdzieś pisali ze przesuwają program o 45 minut.
odpowiedź
User
maRcin
A niech mnie pocałują w nos. Nie wiem kto ma rację, nie było mnie tam, ale wysokie ego obu stron z pewnością też zrobiło robotę.
Samo Radio 357 zaczęło mnie od dawna męczyć, aż w końcu prawie zamilkło.
odpowiedź
User
milan
No i takie to właśnie postrójkowe kolezeństwo. "Wielka radiowa rodzina", w której liczy się tylko kasa.
odpowiedź