SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Eska umacnia się na pozycji lidera wśród sieci radiowych, zyskuje Radio Plus

W okresie od lutego do kwietnia br. Eska umocniła się na pozycji lidera słuchalności wśród sieci radiowych w Polsce - wynika z raportu Wirtualnemedia.pl.

W okresie od lutego do kwietnia 2013 r. liderem wśród sieci radiowych w Polsce była Eska - wynika z najnowszych danych Radio Track Millward Brown przygotowanych dla portalu Wirtualnemedia.pl. W porównaniu z analogicznym okresem rok temu sieć ta zanotowała wzrost udziału w rynku o 0,6 pkt. proc. do poziomu 8,5 proc..

Na drugim miejscu uplasowało się Audytorium 17 z udziałem 5,6 proc. (spadek o 0,1 pkt. proc.). Na trzecim miejscu znalazły się Złote Przeboje (3,4 proc., + 0,1 pkt. proc.).

Udział w czasie słuchania %luty-kwiecień 2013luty- kwiecień 2012luty- kwiecień 2011luty-kwiecień 2010luty-kwiecień 2009luty-kwiecień 2008luty-kwiecień 2007
Radio ESKA8,5%7,9%7,6%6,7%7,5%8,2%8,3%
Audytorium 175,6%5,7%5,7%5,4%5,2%4,6%4,9%
Złote Przeboje3,4%3,3%2,8%2,6%2,5%3,3%3,5%
RMF MAXXX3,1%3,1%3,2%3,2%2,5%2,3%1,2%
Radio Plus1,1%0,9%0,7%0,5%0,8%0,6%0,5%
Radio Wawa0,8%0,7%0,8%0,6%0,4%0,9%b.d
PLANETA FM0,7%0,9%0,9%1,2%1,2%b.d.b.d.
Antyradio0,5%0,6%0,5%0,6%0,6%0,5%0,8%
Radio Roxy0,3%0,2%0,2%0,2%0,2%0,3%0,4%


Dane o rynku radiowym za ostatni rok.

Udział w czasie słuchania %luty - kwiecień 2012maj 2012 - lipiec
2012
sierpień - październik 2012listopad - styczeń 2013luty - kwiecień 2013
Radio ESKA7,9%7,9%7,7%8,0%8,5%
Audytorium 175,7%5,1%5,0%6,0%5,6%
Złote Przeboje3,3%3,5%3,7%3,8%3,4%
RMF MAXXX3,1%3,3%3,3%3,2%3,1%
Radio Plus0,9%0,8%0,9%0,8%1,1%
Radio Wawa0,7%0,8%1,0%1,0%0,8%
PLANETA FM0,9%0,9%0,9%0,9%0,7%
Antyradio0,6%0,6%0,5%0,7%0,5%
Radio Roxy0,2%0,2%0,3%0,4%0,3%
n=2104521080210402105221048


Od fali październikowej 2012 do badania Radio Track wprowadzony został nowy model ważenia. W celu wyrównania struktury próby do struktury populacji do ważenia danych surowych wprowadzono kategorię wykształcenia. Została ona dodana do dotychczas stosowanych kategorii, takich jak: płeć, wiek, miejsce zamieszkania, wielkość gospodarstwa oraz dzień tygodnia.
 

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Eska umacnia się na pozycji lidera wśród sieci radiowych, zyskuje Radio Plus

6 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
MAXXX the best, Eska do likwidacji
Eska myśli że jak pogra disco polo to będzie fajniejsza, nic bardziej mylnego, za to MAXXX gra sporo starych klasyków i w ten sposób odbierze monopol Eski, i tak trzymać!
odpowiedź
User
konik
co za bzdury powyżej.... MAXXX jest tragiczny.... do znudzenia...
odpowiedź
User
Pokosin
A już niedługo mogą ruszyć kolejne nadajniki RMF MAXXX w kujawsko - pomorskiem, zatem będzie czego słuchać.
odpowiedź
User
ktos
Widze że plus po raz pierwszy powyżej 1%? Gratuluję! Sam słucham i polecam! :P
odpowiedź
User
qwerty
Haha RMF Maxxx od 2 lat ten sam udział mimo że przybyło im parę nadajników.
odpowiedź