SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Europa zarobi w internecie

Komisja Europejska przewiduje że w najbliższych latach o 400% wzrośnie wartość internetowego handlu.

Komisja Europejska twierdzi, że do 2010 roku firmy zajmujące się handlem w sieci zarabiać będą 8,3 miliarda euro. Według badań przeprowadzonych na zlecenie Komisji, w ciągu pięciu lat o 400% wzrośnie w Europie wartość handlu online. Główną siłę wzrostu urzędnicy Komisji widzą w internetowej sprzedaży muzyki, wideo i gier.

Vivian Reding, Komisarz Unii Europejskiej do spraw telekomunikacji twierdzi, że wzrastająca rola internetu w życiu człowieka to: “wielka szansa dla dostawców towarów i usług, ale również dla samych konsumentów”. Vivian Reding uważa, że wszystkie państwa Unii, stanowiącej w tej chwili 27 krajów, powinny zrobić wszystko, aby udostępnić jak największej liczbie ludzi tani i szybki internet. W tej chwili widoczne są znaczne różnice w możliwościach dostępu do szerokopasmowego internetu oraz na przykład technologii 3G.

Przewidywania urzędów Unii Europejskiej dotyczące nadchodzącego boomu w handlu internetowym odzwierciedlają ostatnie statystyki europejskich sprzedawców. Ogłoszono, że wartość internetowego handlu w Europie wzrosła o 30% w porównaniu z ubiegłym rokiem. Największy wzrost zanotowano w Wielkiej Brytanii – 54%.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Europa zarobi w internecie

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl