SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

European Media Holding sprzedała firmom Świderskiego, Brańskiego i Sieroty 3,4 mln akcji Wirtualnej Polski za 177,1 mln zł

W środę fundusz European Media Holding sfinalizował sprzedaż 3,4 mln akcji Wirtualnej Polski po średniej cenie jednostkowej 52,09 zł firmom należącym do członków zarządu WP: Jacka Świderskiego, Michała Brańskiego i Krzysztofa Sieroty. Wartość transakcji wyniosła 177,11 mln zł, a European Media Holding nie jest już akcjonariuszem Wirtualnej Polski.

od lewej: Krzysztof Sierota, Jacek Świderski, Michał BrańskiArticle

O tym, że spółki Jacka Świderskiego, Michała Brańskiego i Krzysztofa Sieroty, kupią 3,4 mln akcji Wirtualnej Polski od European Media Holding i jej spółki zależnej Innova Noble, informowaliśmy miesiąc temu.

Wirtualna Polska podała, że w środę ta transakcja została sfinalizowana: European Media Holding sprzedał swoje udziały w spółkach Palaja, Silveira i Liceia, do których należy 1,07 mln akcji Wirtualnej Polsce po cenie jednostkowej 50 zł, a Innova Noble - 1,696 mln akcji WP po cenie 54,19 mln zł (zostały one wniesione do podwyższonego kapitału zakładowego WP). Łącznie European Media Holding sprzedał 3,4 mln akcji Wirtualnej Polski po średniej cenie jednostkowej 52,09 zł, co oznacza, że wartość transakcji wyniosła 177,11 mln zł.

Po tej sprzedaży European Media Holding nie ma już żadnych akcji Wirtualnej Polski. Na początku grudnia ub.r. European Media Holding w trybie przyspieszonego budowania księgi popytu sprzedał w transakcjach pakietowych 7,47 mln akcji WP za łączną kwotę 373,45 mln.

Z kolei Jacek Świderski, Michał Brański i Krzysztof Sierota obecnie poprzez swoje firmy kontrolują akcje stanowiące po 13,12 proc. kapitału zakładowego WP i dające każdemu z nich 18,83 proc. głosów na walnym zgromadzeniu akcjonariuszy (czyli w sumie 56,5 proc.).

W pierwszych trzech kwartałach ub.r. Wirtualna Polska zanotowała 292,2 mln zł przychodów ze sprzedaży i 30,7 mln zł zysku netto.

European Media Holding zainwestował w Grupę o2 jesienią 2013 roku, kiedy firma ogłosiła kupno Wirtualnej Polski za 375 mln zł od Orange Polska. Transakcję sfinalizowano w lutym 2014 roku, a Grupa o2 i WP zostały połączone w Grupę Wirtualna Polska.

W maju 2015 roku Wirtualna Polska weszła na giełdę, sprzedając 9,19 mln swoich akcji po cenie jednostkowej 32 zł. W efekcie Innova Capital (właściciel European Media Holding) i MCI za dotychczas posiadane udziały spółki zarobiły ok. 187 mln zł, a WP pozyskała ok. 100 mln zł, z czego większość przeznaczyła na szereg akwizycji.

Na koniec czwartkowej sesji giełdowej cena akcji Wirtualnej Polski wynosiła 57,30 zł, a kapitalizacja spółki - 1,64 mld zł.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: European Media Holding sprzedała firmom Świderskiego, Brańskiego i Sieroty 3,4 mln akcji Wirtualnej Polski za 177,1 mln zł

7 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Krasny
Nooo, w koncu jakiś njus o WP na WM - bo nie było chyba już od poniedziałku i zacząłem się martwić.
odpowiedź
User
Dorian
Skoro ktoś, kto zarządza biznesem angażuje blisko 200 mln w zakup akcji, to jest to bardzo dobra informacja dla wszystkich inwestorów. Oznacza bowiem, że spółka jest w bardzo dobrej kondycji a panowie widzą duże perspektywy wzrostowe.
odpowiedź
User
Prawdziwy Polak
Nie wiele to zmienia. wp nadal będzie antypolska.


Antypolskie jest pisanie "nie wiele" oraz rozpoczynanie zdania małą literą (tudzież pisanie nazwy własnej małymi, skoro pisze się ją dużymi.
odpowiedź
User
hana
Niech ktoś mądry nam wyjaśni. Właściciele kupują swoje akcje. Tak? Czyli nikt inny nie chce zainwestować? Pytanie jest poważne.
odpowiedź
User
do Hana
tak, o to wlasnie chodzi, szczególnie, że muszą to zrobić.
bardzo ciekawy jest też fakt, że fundusze nastawione na zysk uciekają z kasa - prawdopodobnie już wiedzą, co będzie za chwile, a wielomilionowa wtopa i fiasko na projekcie WP TV jest tylko początkiem.
odpowiedź