SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Europejska Sieć Lotnicza testuje LTE w samolotach, usługa będzie dostępna za kilka miesięcy

Deutsche Telekom, Inmarsat Aviation i Nokia poinformowały o rozpoczęciu testów tworzonej przez te firmy Europejskiej Sieci Lotniczej (EAN). Projekt ma dostarczyć rozwiązanie pozwalające na udostępnienie łączy LTE pasażerom samolotów w Europie w pierwszej połowie 2018 roku.

Article

O planach związanych z rozwojem projektu Europejskiej Sieci Lotniczej rozpoczętego w 2015 r. Deutsche Telekom, Inmarsat Aviation i Nokia poinformowały podczas zorganizowanej wspólnie konferencji.

Uczestnicy projektu EAN poinformowali o zakończeniu budowy naziemnej infrastruktury złożonej z 300 stacji bazowych pracujących w technologii LTE - z których każda ma zasięg ok. 150 kilometrów - w 28 krajach Unii oraz w Szwajcarii i Norwegi. Dzięki niej samoloty poruszające się nad Europą będą mogły udostępniać pasażerom szybkie łącza internetowe.

EAN będzie obsługiwać samoloty poruszające się z prędkością do 1200 kmh, latające na wysokości 10 000 m.

Teraz EAN ma wkroczyć w fazę testową. Według zapowiedzi uczestników projektu pasażerowie samolotów będą łączyć się dzięki EAN z internetem za pośrednictwem dedykowanej sieci Wi-Fi na pokładach maszyn.

Docelowo EAN ma zapewniać połączenie z siecią o przepustowości do 75 Mb/s. Według obietnic pierwsi pasażerowie linii lotniczych korzystać będą z EAN jeszcze w I połowie br. Po zakończeniu testów i wprowadzeniu EAN na rynek sieć zostanie udostępniona komercyjnym partnerom projektu, którzy będą mogli wprowadzić odpowiednie usługi dla pasażerów linii lotniczych.

Pierwszym przewoźnikiem, który został klientem EAN są linie należące do International Airlines Group (IAG) - British Airways, Iberia, Aer Lingus i Vueling. Kolejnym ma być Lufthansa.

-
-
Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Europejska Sieć Lotnicza testuje LTE w samolotach, usługa będzie dostępna za kilka miesięcy

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Turysta
Mamuśka? No, siedzimy. Lecimy już. Nie, sami Polacy. Tak, jajka na twardo. Klaskali? No co ty, mamuśka. Że co? Na skrzydle nie siadać? Za późno, ale powiem. Co? Ze dwie godziny. DWIE GODZINY!!! Mówię przecież. Tatusiowi powiedz, żeby to fioletowe przez chleb przepuścił. Nie, lecimy jeszcze. Nic nie widać. Jedzenie niedobre. Mówiłem, żeby kurczaka nie brał, ale się uparł. Nie, w kolejce do kibla stoi. Czy buja? No troszkę. Do Grecji bardziej bujało. Nie, jeszcze lecimy. Jak przerywa to skajpa włącz. Jesteś? No. Nie, mamuśka, lecimy jeszcze…
8 8
odpowiedź