SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Eurostat: PKB wzrósł o 0,3 proc., w całej UE o 0,4 proc.

Produkt Krajowy Brutto (PKB) wyrównany sezonowo w III kw. 2009 roku zwiększył się o 0,3% w porównaniu do poprzedniego kwartału w całej Unii Europejskiej i o 0,4% w strefie euro, podał w czwartek unijny urząd statystyczny Eurostat. Wcześniej, w połowie listopada Eurostat szacował, że spadek PKB wyniósł odpowiednio 0,2% i 0,4%.

W ujęciu rocznym PKB spadło w III kw. tego roku o 4,3% w całej UE i o 4,1% w strefie euro.

W II kw. tego roku spadek w całej UE wyniósł 0,3% w ujęciu kwartalnym, natomiast w strefie euro odnotował spadek o 0,2%.

Eurostat podał, że PKB Polski zwiększyło się w III kw. br. o 0,5% kw/kw i o 1,0% r/r - zgodnie z informacjami przekazanymi wcześniej przez Główny Urząd Statystyczny (GUS).

Urząd podał też dla porównania, że w III kw. br. PKB w USA wzrósł o 0,7% kw/kw po spadku o 0,2% kwartał wcześniej. W ujęciu rocznym amerykańska gospodarka odnotowała spadki - odpowiednio o 2,5% w III kw. wobec 3,8% w II kw. (ISB)

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Eurostat: PKB wzrósł o 0,3 proc., w całej UE o 0,4 proc.

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl