SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Eurozet podpisał umowę z Emitelem na kolejne 10 lat emisji Radia ZET

Eurozet oraz Emitel podpisały nową, dziesięcioletnią umowę na usługę transmisji i emisji sygnału programu Radia ZET w całej Polsce.

Article

Eurozet, nadawca Radia Zet podpisał w czwartek, 18 października nową, dziesięcioletnią umowę z Emitelem jako partnerem technicznym, na usługę transmisji i emisji sygnału radiowego.

Nowa umowa obowiązuje na dziesięcioletni okres obowiązywania nowej koncesji nadawcy i bejmuje swoim zasięgiem emisje z 55 stacji nadawczych Emitela na terenie całej Polski.

Współpraca została rozszerzona o nowe elementy, które mają zapewnić Radiu Zet dodatkowe zabezpieczenia sieci dosyłowej i nadawczej. Na wypadek ewentualnych awarii rozgłośnia będzie miała dostęp do rezerwowego sprzętu, oraz alternatywnych obiektów nadawczych na czas planowanych przerw konserwacyjno-remontowych.

Możliwość emisji treści na MUX-8

Emitel jako operator techniczny, odpowiada za transmisję sygnału oraz jego emisję w oparciu o urządzenia własne.

Nowa umowa zawiera również możliwość prezentacji treści multimedialnych Grupy Eurozet na platformie telewizji hybrydowej na ósmym multipleksie telewizji naziemnej, którego operatorem jest Emitel.

Poprzednia umowa pomiędzy spółkami obowiązywała od stycznia 2013 roku.

Udział Radia Zet pod względem słuchania w okresie od lipca do września 2018 roku w grupie wiekowej 15-75 lat wyniósł 12,3 proc.

Radio Zet działa od 1990 roku w Warszawie, a dzięki rozszerzeniu koncesji na nadawanie ogólnopolskie od 1994 roku nadaje w całej Polsce.

EmiTel zajmuje się radiodyfuzją naziemną

Firma EmiTel ma w całym kraju ponad 350 obiektów nadawczych stanowiących sieć na terenie całego kraju, z czego 60 to obiekty nadawcze dużej mocy. Firma wynajmuje swoje wieże i obiekty różnym operatorom i realizuje usługi na rzecz naziemnych nadawców radiowo-telewizyjnych. Spółka EmiTel powstała w maju 2002 r. poprzez wydzielenie z Telekomunikacji Polskiej SA struktur organizacyjnych, które zajmują się radiodyfuzją (rozpowszechnianiem drogą radiową sygnałów świetlnych lub dźwiękowych do dużej liczby odbiorców).

Od 2011 do 2014 roku właścicielem spółki była EM Group należąca do funduszu Montagu Private Equity z siedzibą w Londynie. Według danych KRS, 31 lipca 2014 r. EmiTel sp. z o.o. połączył się z Kelbrook Investments, który zmienił nazwę na EmiTel oraz przejął całość zobowiązań i majątek tej firmy. Obecnym właścicielem EmiTelu jest amerykański fundusz Alinda Capital Partners.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Eurozet podpisał umowę z Emitelem na kolejne 10 lat emisji Radia ZET

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl