SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Ewa Małyszko prezesem PKO BP Bankowy PTE

Ewa Małyszko została wybrana przez Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy PKO BP Bankowy PTE na prezesa zarządu spółki. Funkcję tę będzie pełnić od 2 listopada br., pod warunkiem uzyskania zgody Komisji Nadzoru Finansowego.

Ewa Małyszko prezesem PKO BP Bankowy PTE

- Zależało nam na osobie, która ma odpowiednią wiedzę i doświadczenie, aby pokierować instytucją zarządzającą aktywami w wysokości 7 mld zł należącymi do ponad 0,5 mln klientów Bankowego Otwartego Funduszu Emerytalnego. Stąd nasz wybór pani Ewy Małyszko na stanowisko Prezesa Zarządu tej spółki - mówi Jakub Papierski, przewodniczący Rady Nadzorczej i jednocześnie przedstawiciel akcjonariusza spółki.

Nowa prezes Zarządu PKO BP Bankowy PTE z rynkiem kapitałowym związana jest od 1994 roku. Z wykształcenia ekonomista, ukończyła również Podyplomowe Studium Ubezpieczeń Społecznych i Podyplomowe Studium Zarządzania Funduszami Emerytalnymi w SGH w Warszawie. Wiedzę z zakresu strategii i zarządzania organizacją zdobyła w IMD Institute w Lozannie, gdzie ukończyła prestiżowy Programme for Executive Development dla kadry menedżerskiej wyższego szczebla oraz w Wallenberg Institute w Sztokholmie.

Pierwsze doświadczenia zdobywała w spółce Financial Services, kierując pracą Zespołu Nabyć i Umorzeń, a następnie jako główny menedżerdepartamentu operacyjnego w spółce OFI, gdzie uczestniczyła w organizacji struktury firmy. Kolejny etap rozwoju zawodowego stanowiła praca w Skarbiec Towarzystwie Funduszy Powierniczych, począwszy od fazy projektowej aż do stanowiska dyrektora księgowości i administracji funduszy. W marcu 1998 roku rozpoczęła pracę na stanowisku wiceprezesa zarządu ABB TFP SA, przekształconego następnie w SEB TFI SA. Od listopada 2001 roku do czerwca 2008 roku pełniła funkcję prezesa zarządu SEB TFI SA. Od listopada 2008 roku prowadzi własną firmę, zajmującą się tworzeniem programów edukacyjnych z zakresu finansów osobistych i finansów firmy oraz doradztwem finansowym. Obecnie wiceprezes Zarządu KGHM TFI SA.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Ewa Małyszko prezesem PKO BP Bankowy PTE

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl