SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Program Ewy Stankiewicz zniknął z Telewizji Republika

Telewizja Republika nie pokazała dotąd wywiadu Ewy Stankiewicz z ministrem Piotrem Naimskim. - Nie został skolaudowany, nie wiem, czy w ogóle jest poprawialny. Chcemy poprawić współpracę redakcji z autorką. Chodzi o to, żebyśmy rozumieli się co do zasad etycznych, prawnych, żeby program mieścił się w ramach warsztatu dziennikarskiego - mówi portalowi Wirtualnemedia.pl Tomasz Sakiewicz, szef TV Republika.

Ewa Stankiewicz, fot TV Republika Article

Nagrany wcześniej wywiad Ewy Stankiewicz z Piotrem Naimskim, sekretarzem stanu w kancelarii premiera i pełnomocnikiem rządu ds. strategicznej infrastruktury energetycznej, został wycofany przez Telewizję Republika krótko przed emisją 23 września w cotygodniowym programie Ewy Stankiewicz „Otwartym tekstem”.

- Program nie został oddany do kolaudacji, a to jest warunek emisji programów nagrywanych w każdej stacji - przekazał portalowi Wirtualnemedia.pl Tomasz Sakiewicz, prezes i redaktor naczelny TV Republika.

W kolejne dwa czwartki program w ogóle nie został wyemitowany.- Odcinek nie został skolaudowany, nie wiem, czy w ogóle jest poprawialny - stwierdza Sakiewicz w rozmowie z Wirtualnemedia.pl.

W ramówce Telewizji Republika w czwartki o godz. 21:30 zamiast „Otwartym tekstem” pojawiła się „konferencja prasowa”. - Mieliśmy wydania specjalne, bo były wydarzenia nadzwyczajne, nie tylko jej programy „spadały” - tłumaczy Sakiewicz.

W czwartek 30 września wieczorem trwała burzliwa debata sejmowa po wystąpieniu ministra spraw wewnętrznych i administracji Mariusza Kamińskiego o sytuacji na granicy polsko-białoruskiej, natomiast w zeszły czwartek wieczorem nie było bardzo ważnych wydarzeń.

- W najbliższych tygodnia chcę zaproponować nowy projekt Ewy Stankiewicz, żeby uniknąć nieporozumień. Chcemy poprawić współpracę redakcji z autorką. Mam wrażenie, że wtedy będzie miejsce i dla takiego programu - mówi nam Tomasz Sakiewicz. - Chodzi o to, żebyśmy rozumieli się co do zasad etycznych, prawnych, żeby program mieścił się w ramach warsztatu dziennikarskiego - dodaje.

Zapewnia, że współpraca z Ewą Stankiewicz nie została zakończona. - Nie wiem nic o tym, żebyśmy my albo Ewa mieli rezygnować ze współpracy. Chodzi o to, żeby program był jak najwyższej jakości. Myślę, że Ewa jest tak dobrą marką, że zasługuje na to, żeby robić dobre programy - podkreśla szef Telewizji Republika.

Ewa Stankiewicz nie chciała wypowiadać się o tej sytuacji.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu

Ewa Stankiewicz w TV Republika od ponad 8 lat

Ewa Stankiewicz jest związana z Telewizją Republika od startu stacji wiosną 2013 roku, objęła wtedy funkcję dyrektor artystycznej. Przez kilka lat współprowadziła program „Studio Republika”.

Według danych Nielsen Audience Measurement we wrześniu br. udział Telewizji Republika w rynku oglądalności wynosił 0,068 proc., wobec 0,055 proc. rok wcześniej. Serwis internetowy stacji w sierpniu br. zanotował 297,1 tys. użytkowników i 1,03 proc. zasięgu (według badania Mediapanel).

W ub.r. przychody Telewizji Republika zmalały o 4 proc. do 15,68 mln zł, a strata netto - z 1,6 do 1,53 mln zł. W sprawozdaniu z działalności stacja zaznaczyła, że zarobiła m.in. na rządowych kampaniach społecznych dotyczących epidemii.

Dołącz do dyskusji: Program Ewy Stankiewicz zniknął z Telewizji Republika

14 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
daga
Sie pieski zaczynają gryźć.
28 5
odpowiedź
User
YKK
Kolaudacja to ostatnio ulubione słowo Jabby - podobno dwa tygodnie starał się je zapamiętać.
28 2
odpowiedź
User
rp
super
18 4
odpowiedź