SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Excellence inwestuje w spółkę konopną Excellence Cannabis

Firma Excellence, polski producent soków, syropów, napojów oraz produktów biobójczych, została inwestorem nowej spółki Excellence Cannabis. Partnerami strategicznymi w projekcie są Intenson Europe i January Ciszewski.

Article

Excellence objął ponad 46 proc. akcji Excellence Cannabis. Spółka ta ma specjalizować się w produkcji suplementów diety, kosmetyków, produktów spożywczych z olejem cannabis oraz kryształami CBD.

Przewodniczącym rady nadzorczej Excellence Cannabis będzie Marcin Ciecierski, a prezesem zarządu Radosław Maziarz, pełniący także funkcję wiceprezesa Excellence.

- Tak, jak deklarowaliśmy powołaliśmy spółkę wraz z Intensonem i Januarym Ciszewskim. Excellence Cannabis ma bardzo ambitne plany – opracowanie własnych, unikatowych produktów, uruchomienie kanałów sprzedaży i bezpośredniego dotarcia do odbiorcy, a także w przyszłości bazowanie na własnych surowcach. To bardzo perspektywiczny rynek, na którym możemy szybko zbudować silną pozycję. Jesteśmy też najlepsi w liquidach i w tym segmencie chcemy być liderem w produktach konopnych. Mamy już szereg przetestowanych receptur, będziemy się starali jak najsprawniej zarejestrować je i uruchomić sprzedaż -  mówi Marcin Ciecierski, przewodniczący rady nadzorczej Excellence.

Excellence inwestuje w kolejne produkty

W tym roku Excellence kupiła 51 proc. udziałów w spółce Health Medica, specjalizującej się w produkcji i sprzedaży suplementów diety. Za udziały spółka zapłaciła za kwotę 2,5 mln zł. Inwestycja, jak podaje firma, jest zgodna z jej kierunkiem rozwoju i odpowiadająca na rosnący popyt rynkowy w tym segmencie. Spółka pracuje nad nowoczesną platformą internetowej sprzedaży suplementów diety, która powinna zostać uruchomiona do końca 2021 roku

Firma Excellence pod koniec kwietnia podpisała 3-letnią umowę ze wszystkimi jednostkami biznesowymi Jeronimo Martins w Europie. Umowa rozszerza obecną współpracę dotyczącą produkcji i dostaw wyrobów marki własnej sieci w Polsce o Portugalię oraz Maderę.

Spółka podała, że wartość nowego zamówienia wynosi rocznie 144 300 euro. Rozszerzenie umowy daje możliwość dostarczania produktów do: 480 sklepów Pingo Doce, 40 hal cash and carry Recheio oraz operatorów zaopatrzenia Horeca.

Excellence to polski producent soków, syropów, napojów oraz produktów biobójczych, notowany na NewConnect. Firma eksportuje swoje produkty także do Niemiec, Holandii, Czech, na Białoruś i Ukrainę, Litwę, Łotwę i do Estonii. Asortyment jest dostępny również w Wielkiej Brytanii , Kanadzie i Stanach Zjednoczonych. Excellence jest producentem syropów sprzedawanych pod markami własnymi dużych sieci handlowych w Polsce. Współpracuje z takimi sieciami, jak Biedronka, Lidl, Netto, Dino, Tesco, Makro, Carrefour, Auchan, Selgros, Aldi, Kaufland, Leclerc czy Polo Market. Drugą część biznesu stanowią soki i syropy sprzedawane pod markami należącymi do Excellence, np. I am BIO, Biorę, Monzini.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Excellence inwestuje w spółkę konopną Excellence Cannabis

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl